Katzirz megsérült, két gólos vereség a Csurgó ellen
2014. augusztus 1.
Katzirz Dávid sajnos nem tudta végigjátszani, a Csurgó elleni mérkőzést. A rutinos tatabányai játékos térde megsérült. A vizsgálatok után derül ki, hogy mekkora a baj. Bízunk benne, hogy nem komoly a sérülés.

A szerdai találkozót Babasafari – Pásztor, Dénes, Mazák, Katzirz, Bodó, Törő összeállításban kezdte a Matic legénység. Bodó Richárd lőtte az ez elsőt, majd Mazák a másodikat. Az ötödik percben Pásztor Ákos is betalált, míg a vendégek ez idő alatt csak egyetlen gólt tudtak szerezni. A 7. percben Babasafari hetest fogott, ám a 14. percre egy gólra felzárkóztak a vendégek. A 16. percben változtatott csapatán Vladan Matic. A két szélen a két fiatal, Vaskó és Nagy Ábel kaptak lehetőséget, valamint a csapattal edző iráni Ali Musafi is pályára lépett. A 21. percben 8 – 8 – nál egyenlített a Csurgó. 9 – 8 – nál kettős emberhátrányba kerültünk. 9 – 10 – re fordított is a Csurgó. Az első félidő végén, Katzirz Dávid egyenlített.

A második félidőben Paul Teodor állt a kapuban, gyors egymásutánban meg is fogott néhány ziccert. Az ötödik – hatodik percben a két egykori tatabányai, Lele Ákos és Pordán Bálint góljával 11 – 13 lett az állás. A 6. percben Borsos Tamás ütésért piros lapot kapott. Alig negyed órával később a másik oldalon is villant a piros. Musafinak kellett elhagynia a játékteret.  A mieink a 24. percben tudtak újra egyenlíteni, 18 – 18 – nál. A végére mégis két gól lett a különbség, a Csurgó javára.

Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Csurgói KK 19 – 21 (10 – 10)

Grundfos Tatabánya KC: Paul, Babasafari, Törő 4 (1), Pásztor 2, Dénes, Diaz 1, Katzirz 3, Bodó 4, Djukic 1, Kiss 1, Mazák 1, Vaskó 2, Nagy Á., Jóga, Muszafi

Vladan Matic: - Nem tudok semmi rosszat mondani a mérkőzésről. A hozzállással, mindennel elégedett vagyok. Sajnálom, hogy ilyen kevesen vagyunk. Szerintem kompletten jó csapat lehetünk. Szerintem nem volt rossz a játék. Balkezesünk nincs, ott kezdődik, hogy ott lyukasak vagyunk. Eljön majd a mi időnk is, amikor jobbak leszünk.