Döntetlen
2014. február 16.
Telt ház és jó hangulat várta a Grundfos Tatabánya KC – Csurgói KK rangadót, a Földi Imre Sportcsarnokban, szombaton este.

Már a fiatalok megadták az alaphangulatot, hiszen az ifisták 39 – 34 – re nyertek, míg a juniorok nagy csatában 31 – 31 – es döntetlent értek el. Az ifi fiúk ezzel az újabb győzelemmel továbbra is veretlenek saját bajnokságukban.

A „nagy csatát” a Paul – Pásztor, Mazák, Dénes, Katzirz, Bodó, Törő összeállításban kezdték a mieink. A mérkőzés és a tatabányaiak első góljára a 3. percig kellett várni. Akkor Katzirz Dávid volt eredményes. A válaszra sem kellett sokáig várnia, a szép számú csurgói szurkolótábornak. Egykori kedvencünk, Lele Ákos egyenlített, büntetőből. Pásztor Ákos góljára, Szöllősi Szabolcs válaszolt, majd Paul Teodor védett és Mazák lőtt kapusba. A folytatásban fej – fej mellett haladtak a csapatok. Vagy „egál” vagy egyetlen gólos különbség volt. Kemény, harcos meccsen tapsolhattak a szurkolók. A játékrész utolsó előtti percében vezetett először kettővel a Csurgó. A szünetre három lett a kettőből. Ehhez az eredményhez Pordán Bálint is hozzátett egy duplát.

unnamed[3]mA második félidőt Paul Teodor ott folytatta, ahol az elsőt abbahagyta. Rögtön védte az első csurgói lövést. A játék többi része azonban nem ment úgy, hogy faragni tudjunk a hátrányból. Egészen a 7. percig. Akkor Törő  és Katzirz góljaival 17 – 18 – ra alakult az állás. Ez után Dénes János 4 perces kiállítása borzolta a kedélyeket. Csapatkapitányunk egy szabálytalanságért és az utána következő „dumáért” kapta a dupla hosszúságú „pihenőt”. Az utolsó negyed órára 20 – 20 – as döntetlennel fordultak a csapatok. A 22. percre Bodó Ricsi góljával már kettő volt közte, Nekünk. Ekkor úgy tűnt meglehet a győzelem. Imre Vilmos együttese azonban nem adta meg magát. Sőt! Kettő perccel a vége előtt, 25 – 26 – nál, Debre Viktor időt kért. Bodó Ricsi 26 – 26 – ra, Milorad Krivokapic 27 – 26 – ra alakította az állást. Az utolsó pillanatokban Aguirrezabolaga alakította ki a 27 – 27 – es végeredményt.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC – CSURGÓI KK 27 – 27 (12 – 15)

TATABÁNYA: Paul - Törő 4, Bodó 6, Katzirz 5, Dénes, Mazák 1, Pásztor 1. Cs: Szente (kapus), Krivokapic 7, Djukic, Kiss Á. 1, Rossoni, Nagy Sz. 2, Harsányi Edző: Debre Viktor

CSURGÓ: Wyszomirski – Nagy M. 3, Lele 4 (3), Pokhouski 8, Szöllősi 1, Aguirrezabolaga 3. Cs: Balogh T. (kapus), Herbert, Grebenár 1, Borsos, Pordán 3, Gazdag, Országh Edző: Imre Vilmos

Kiállítások: 6x2 ill. 3x2 perc Hétméteresek: –  ill. 5/3

Debre Viktor: - Jó meccs volt… Kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk, kivéve az első félidő végénél, amikor hárommal ellépett a Csurgó. Összességében azt gondolom, hogy kihoztuk ebből a maximumot. Egy kis szerencsével talán több is lehetett volna. Sajnos nem sikerült. Úgy gondolom, hogy a Csurgó erős csapat és mi felvettük velük a versenyt.