Tíz gólos előny a visszavágóra
2014. január 29.
Paul – Krivokapic, Harsányi, Dénes, Rossoni, Bodó, Törő összeállításban kezdtük a SZESE Győr elleni Magyar Kupa mérkőzést, szerdán este. A találkozó első gólját Milorad Krivokapic jegyzi, melyre Halász Levente válaszolt.

A negyedik percben Halász Levente góljával, egyetlen percig, 2 – 3 – ra vezettek a győriek. A 6. percben Paul Teodor védett, majd Zivan Pesicet kiállították két percre, aztán ismét Krivo lőtt gólt, 4 – 3. A 8. és a 11. perc között egyik csapat sem tudott gólt szerezni. A 11. percben Harsányi Geri törte meg a gólcsendet, 6 – 3. A folytatásban felváltva estek a gólok, de szerencsére a mieink többször jártak túl a fiatal győri kapusok eszén. A 20. percben 12 – 6 volt az eredmény. A félidőig Harsányi Gergely és Milorad Krivokapic egyaránt hatszor – hatszor voltak eredményesek, és a többiek is hozzátették a magukét. Harminc perc játék után 20 –12 volt az állás.

A második játékrészt Halász Levente 2 perces kiállítása és Mazák Martin gólja nyitotta. A 3. percben Dénes János és BodóDSC_7900m Richárd is a kiállítás sorsára jutott, így 47 mp – ig négy a hat ellen játszottunk. Az ötödik percben aztán a győri Halász is 2 perces büntetést kapott, így volt egy perc, amikor öt az öt ellen játszottak a csapatok. A 8. percben Rosta Miklós időt kért, ami után három perc alatt három gólt szereztek a zöld – fehérek. Ekkor Paul Teodort Szente Gábor váltotta a tatabányai kapuban. A 13. és a 24. percben is villant egy – egy piros lap. Először Halász Levente, majd Hugo Garza Hernandez hagyta el a játékteret. A találkozó végül 34 – 24 – es tatabányai győzelemmel zárult.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC – ETO SZESE Győr 34 – 24 (20 – 12)

Grundfos Tatabánya KC: Szente, Paul – Pásztor 1, Juhász 1, Kiss Á. 1, Bodó 4, Harsányi 10 (5), Krivokapic 8, Joga, Kanyó Á. 1, Mazák 5, Dénes, Törő 1, Djukic 2, Katzirz, Rossoni Edző: Debre Viktor

ETO SZESE Győr: Lorger, Somogyi, Szabó A., Németh G. 7, Herbert, Terenyi 3, Mota 4 (2), Kalmár, Somogyi, Hernandez 2, Halász 2, Gál 2 (1), Menyhárt, Simon 4, Pesic 1, Vogt, Goór Edző: Rosta Miklós

Hétméteresek: 5/5 ill. 4/3 Kiállítások: 7x2 ill. 6x2 perc

DSC_7872m- Tíz lett közte. Ez talán a visszavágóra is elég lehet. - Elég lehet…. Ez a tíz gól megfelelő előny egy visszavágóra, igaz minden mérkőzés más és más. Ez mellett pedig az ellenfelet mindig meg kell tisztelni azzal, hogy komolyan vesszük a meccset. Ott is nyerni szeretnénk, természetesen. Meglátjuk mi lesz… - kezdte az értékelést Debre Viktor.

- Néhány nappal ezelőtt még pesszimistábbak voltunk, azt hiszem a csapatunkkal és ezzel a meccsel kapcsolatosan. - Sok problémánk ellenére azt gondolom, hogy kihoztuk ebből a mai meccsből a maximumot. A csapat hozzáállása megint olyan volt, mint mindig. Főleg az elején a védekezésünk nagyon jól működött, aztán támadásban könnyű gólokat lőttünk. A második félidő már egy másik történet volt. Tulajdonképpen szépen beleültünk a mérkőzésbe. Azt kértem a fiúktól, hogy a 8 gólt tartsuk meg, ha tudjuk, azzal elégedett leszek. Szóval elégedett lehetek…

- Balatonfüred? - Vasárnap 6 óra…. Úgy gondolom ott ennél több kell majd. Azok a játékosok, akik eddig nem edzettek, ők is szép lassan beállnak a napi két edzésre és kezdünk majd felpörögni. A száz százalékos formától még messze vagyunk, de lassacskán jó lesz…