Kikaptunk, de nincs, miért szégyenkezzünk
2013. december 11.
23 – 28 lett a vége a Grundfos Tatabánya KC – Pick – Szeged bajnoki mérkőzésen. Az eredmény talán nem ezt mutatja, de csapatunk jól játszott. Akarták a győzelmet Nagyon. Esély is volt rá, sokáig.

Nem kezdtünk jól. Nyolc perc alatt egyetlen egy gólt sem szereztünk. Sajnos Ez idő alatt a szegediek ötször is eredményesek tudtak lenni. Az első kék – fehér találatig a 9. percig kellett várni, akkor Damir Djukic szerzett gólt. A 16 percre aztán egyenesbe jöttek a mieink. 6 – 6 – os döntetlennél „felrobbant” a Földi Imre Sportcsarnok. Egy perc múlva még nagyobb lett a hangzavar, amikor a Kékes – Kékes játékvezető páros Dénes Jánost és Zubai Szabolcsot is kiállította 2 percre. Öt az öt ellen játszottak tehát két percig a csapatok. Paul Teodor több ziccert is védett, sorban egymás után, de Mazák kiállításával ismét emberhátrányba kerültünk. A 23. percben Zubai ismét a kiállítás sorsára jutott, majd Blazevicnek is 2 perc következett. A 27. percben Dénes János is megkapta a második kiállítását, míg a szegedieknél Illyés Ferenc piros lappal hagyta el a pályát. A félidő 13 – 12 – vel zárult.

A második félidőben már több hiba volt mindkét oldalon, de élvezetes, jó volt továbbra is a találkozó. Még akkor is, ha időnként sportpályára nem való viselkedés borzolta a kedélyeket. Alkalmanként a Sportcsarnokban szurkoló ezer ember közül 950 egy emberként hördült fel, vagy nyilvánította ki véleményét. A fiúk nem adták fel, küzdöttek még akkor is, amikor 3 – 4 góllal elmentek a szegediek. A vége öt gólos, 23 – 28 – as vereség lett.

Grundfos Tatabánya KC – Pick- Szeged 23 – 28 (12 – 13)

Grundfos Tatabánya KC: Szente – Törő 1, Bodó, Djukic 4, Krivokapic 5, Mazák 1, Harsányi 3 (1). Csere: Paul (kapus), Kiss Á. 4, Dénes 1, Nagy Sz. 2, Pásztor, Kanyó Á., Juhász 2, Bartók Edző: Debre Viktor

Pick – Szeged: Mikler – Mindegina, Zubai Sz. 2, Parrondo 2, Blazevic 1, Ilyés 4, Kekezovic 2. Csere: Tatai (kapus), Balogh 5, Ancsin, Vadkerti A., Gidai, Vranjes, Sulc 2, Larholm 4 (1) Edző: Carlos Pastor

Kiállítások: 7x2 ill. 7x2 perc

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1

Debre Viktor: - Azt gondolom, hogy kihoztuk magunkból a maximumot. Ennyi volt ma bennünk. Aki látta a meccset, az megérti, hogy ennél többet nem kívánok mondani.