Gólszegény mérkőzésen, néggyel nyertünk
2013. november 14.
18 perc. Ennyi idei nem lőtt gólt a szerdai mérkőzésen csapatunk. „Szerencsénkre” ebben a periódusban nyolc percig a Vác is gólképtelen volt.

A találkozó első gólját Törő Szabolcs szerezte, azonnal az első percben. A második percben Damir Djukic is betalált, majd Laurecz Szabolcs szépített, 2 – 1. Bodó, Katzirz, Harsányi büntetőből, megint Bodó, újabb Harsányi hetes, második Törő gól, majd Bodó harmadik találata jött a sorban. A 16. percben így volt 9 – 2 az állás. A 19. percben 10 – 4 – nél aztán „megállt a tudomány”. A 27. percig mindent láthattak a szurkolók, csak gólt nem. Akkor is a váciak találtak be, kétszer is. Így 30 perc játék után 10 – 6 volt az eredmény.

A második félidő eleje sem hozott „gólzáport”. Az első percben Lendvay Péter értékesített egy büntetőt, aztán újabb 6DSC_5116m percig „semmi”. A hetedik percben aztán megtört a hazai „gólcsend”, Harsányi Gergely és Törő Szabolcs is betalált. A 9. percben Kökény találata után 12 – 9 volt az állás. Ez után ismét három gól nélküli perc következett. A 13. perctől egymás után négyszer is eredményesek voltak a mieink, míg a váciaknak ez csak egyszer sikerült, így a 20. percben 16 – 10 volt az állás. A mérkőzés utolsó perceiben sem változott a játék képe, túl sok gólnak nem tapsolhattak a nézők, szurkolók.

Grundfos Tatabánya KC – Váci KSE 18 – 14 (10 – 6)

Grundfos Tatabánya KC: Paul, Szente – Törő 4, Bodó 3, Djukics 1, Mazák, Katzirz 4, Harsányi 4 (3). Csere: Dénes, Kanyó Á. 1, Rossoni 1, Nagy Sz., Vaskó, Kiss Á., Bartók, Nenadic Edző: Debre ViktDSC_5113mor

Váci KSE: Nagy L., Vitáris - Császár 1, Pál, Kocsi 1, Bajorhegyi, Lendvay 1 (1), Gábori 2, Laurencz 2, Kökény 3, Tyiskov, György, Simányi, Bakos, Székely 3, Nikolicza 1 Edző: Rosta István

Kiállítások: 3x2 ill. 3x2 perc Hétméteresek: 5/3 ill. 1/1

Debre Viktor: – Pozitívum a védekezésünk, negatívum a támadójátékunk. Olyan hiányposztjaink vannak, amelyeket nem tudunk megoldani.