Az első vereség
2013. október 26.
Tíz bajnoki mérkőzéséből hetet megnyert csapatunk, kétszer döntetlent játszott és most először kikapott. A B.Braun Gyöngyös együttese ellen küzdöttek, hajtottak a fiúk, ám ezúttal 28 – 31 – re kikaptunk.

A Szente – Bodó, Harsányi, Kanyó, Dénes, Djukic, Katzirz hetes kezdte a mérkőzést a Hudák – Sándor, Frey, Iváncsik, Varsandán, Hajdu, Szalafai összeállítású Gyöngyös ellen. A találkozó első gólját Katzirz Dávid szerezte, majd Harsányi Gergely talált be büntetőből. Frey és Mekaru gyors góljaival a 4. percben már 2 – 2 volt az állás. Dénes János gólját nem adták meg a játékvezetők, ám a Gyöngyösnek sikerült ismét gólt szerezni, így 2 – 3 – ra alakult a mérkőzés állása. A 8. percben Sándor Ákos találatával először vezettek kettővel a vendégek, 4 – 6.A 10. percben Frey és Rossoni is két perces kiállítás sorsára jutott. A folytatásban sajnos nem tudott közelebb jönni a Tatabánya, sőt, a gyöngyösieknek sikerült a három gólos különbséget tartaniuk. A 19. percben hosszú hetek után ismét pályára lépett Törő Szabolcs. És, ha már ott volt, szinte azonnal gólt is szerzett. A 23. percben Paul Teodor védett, majd Törő gólt szerzett, ám azt a játékvezetők nem adták meg. A 28. percben Harsányi Geri újabb hetesével 12 – 13 – ra sikerült felzárkózni. Az utolsó percben egy rossz lövésünk után Frey gólt lőtt, majd Katzirz kapott 2 DSC_0078mpercet, Harsányi a kapusba lőtt, Paul védett, majd Harsányi góljával lett a félidei eredmény 13 – 15.

A második félidő sem kezdődött jól. Dénes János szinte azonnal a kiállítás sorsára juott, majd Hajdu és Mekaru lőtt egy – egy gólt. Ekkor 13 – 17 volt az állás. Az ötödik percben 14 – 18 – nál a sportcsarnok néhány pontjáról felhangzott az „Ébresztő, ébresztő!” Mazák, Vaskó és Harsányi is betaláltak, 17 – 19 – re alakítva az állást. A Gyöngyös ekkor is kihasználta minden hibánkat és ahelyett, hogy tovább csökkenthettük volna a különbséget, ők növelték ismét négyre az előnyüket. Nyolc perccel a vége előtt, úgy tűnt „minden jóra fordul” tatabányai szempontból, hiszen 22 – 22 – t mutatott az eredményjelző. Sőt, a 23. percben Kiss Ádám találatával 23 – 22 – re a vezetést is átvettük. A 27. percben 26 – 26 – nál még egál volt, aztán egy, majd két góllal megint elment a Gyöngyös.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – B. Braun Gyöngyös 28 – 31 (13 – 15)

Grundfos Tatabánya KC: Paul, Szente – Kiss 2, Bodó, Harsányi 10 (7), Kanyó 1, Mazák 1, Dénes, Törő 2, Djukic 5,DSC_0061m Katzirz 5, Rossoni, Nenadic, Nagy Sz., Juhász, Vaskó 1 Edző: Debre Viktor

B. Braun Gyöngyös: Hudák, Holló, Tamási, Liszkai – Sándor 1, Frey 5 (1), Iváncsik 2, Oláh, Varsandán 1, Szöllősi, Hajdu 5, Debreczeni 5, Szalafai 3, Koller 2 (1), Mekaru 7 Edző: Gulyás István

Kiállítások: 5x2 perc ill. 6x2 perc

Hétméteresek: 9/8 ill. 2/2

Debre Viktor: - Sorsdöntő pillanatokban hibáztunk, buta hibákat vétettünk. Eddig is a tűzzel játszottunk, most megégettük magunkat. Sajnos minden összeesküdött ellenünk, az utolsó pillanatokban nem tudtuk hozzátenni azt a pluszt, amit máskor igen. Hiányzott a frissesség, a fej és minden, ami egy ilyen meccshez kellett volna. Amikor átvettük a vezetést úgy gondoltam, hogy meglehet. Lendületbe is jöttünk, de sajnos belehibáztunk.