Másodszor nem sikerült a „csoda”
2013. október 19.
Búcsúztunk az EHF – Kupától. Sajnos nem lehetünk ott a legjobb 32 között. A svédországi 27 – 27 – es döntetlen után 20 – 24 – es vereséget szenvedett csapatunk, szombaton este a Földi Imre Sportcsarnokban.

Teltház előtt kezdődött a mérkőzés. A mieink Paul – Harsányi, Bodó, Kiss, Dénes, Rossoni, Kanyó összeállításban kezdtek. Paul Teodor az első svéd lövést védte, majd Kiss Ádám meg is szerezte a találkozó első gólját. A következő gólra a hatodik percig kellett várni, akkor a vendégek tizenkilencese, Hippe Johannes egyenlített. A következő két perc ismét a hibáké volt. Majd Bodó Ricsi duplázott, ám mindkettőre jött a válasz, így 10 perc játék után 3 – 3 volt az állás. A 13. percben a svédek átvették a vezetést. Akkor még sikerült egyenlíteni, ám később már nem. A 16. percben 4 – 6 volt az állás. A 18. percben 4 – 7 – nél Debre Viktor időt kért. A 20. percben Katzirz gólja után lett 5 – 7. A tatabányai támadásban elkövetett hibákat a jól védő Paul Teodor valamelyest ellensúlyozni tudta, hiszen sorra ziccereket hárított. A 29. percben újabb Katzirz góllal lett 9 – 10. Az utolsó pillanatokban a döntetlen helyett 9 – 11 lett, hiszen hiába szereztük meg a labdát, a befejezésbe hiba csúszott, amit a vendégek könyörtelenül kihasználtak.

A második félidő első percének történései: egy rosszul befejezett tatabányai ziccer, egy Paul védés és egy Katzirz pirosDSC_0117m lap voltak. Az átlövőnél szándékos ütést láttak a játékvezetők. A folytatásban Kanyó Ádám szerzett gól, emberhátrányban. A következő percekben ismét voltak gólszerzési lehetőségeink, ám a befejezésbe hibák csúsztak, így nem sikerült egyenlíteni, sőt a vendégek percek alatt négy gólosra növelték előnyüket. A 9. percben Debre Viktor ismét időt kért. A félidő felénél már nyolc gólos előnynél jártak a svédek. A hajrában minden erejüket összeszedték Dénes Jánosék és négy gólra „faragták” a különbséget.

Grundfos Tatabánya KC – Lugi HF 20 – 24 (9 – 11)

Grundfos Tatabánya KC: Paul, Szente - Kanyó Á. 2, Bodó 5, Rossoni, Dénes 2, Harsányi 3, Kiss Á. 2., Mazák 1, Katzirz 4, Juhász Á. 1, Nagy Sz., Djukic, Nenadic, Bartók Edző: Debre Viktor

LUGI HF: Larsson – Skaremo 5, Hippe 2, Hallberg 2, Wickman 1, Tingsvall 2, Meijer 7, Milosevics, Jildenback 1, Leijonborg 1, Ernstsson 1 (1), Jeppsson 1, Roth 1 (1) Edző: Tomas Axnér

DSC_9989mKiállítások: 4x2 ill. 5x2 perc Hétméteresek: 2/0, ill. 2/2

Továbbjutó a Lugi HF, 51 – 47 - es összesítéssel.

Debre Viktor: - Nagyon sokat hibáztunk, rossz pillanatokban. Amikor ott volt a kezünkben a lehetőség, akkor mindig belehibáztunk. Küzdöttünk, hajtottunk, de sajnos nem volt esélyünk. Ha komplett csapattal állhattunk volna fel, akkor azt mondanám, hogy egyenlő esélyünk lett volna.