Nem volt egyszerű, de megvan a győzelem
2013. október 5.
14 – 13 – as félidő után 28 – 26 – ra nyert csapatunk, a PLER ellen, szombaton este.

Szente, Harsányi, Mazák, Dénes, Rossoni, Bodó, Kanyó összeállításban kezdett a Debre – alakulat. Marczinkó lőtt mellé az első támadás végén, majd Mazák szerezett gólt. Bakos válaszolt, majd a 4. percben Harsányi Gergely hetesével lett 2 – 1. Az ötödik percben Mikita rossz lövése után Bodó Ricsi, majd újabb fővárosi rossz lövés után Alencar Rossoni szerzett gólt, 4 – 1. A 9 – 10. percben több hiba volt mindkét oldalon, majd Mislav Nenadic törte meg a gólcsendet. A félidő második fele egy Djukic góllal indult, majd Szente védte Rév büntetőjét. A 20. percre 10 – 7 volt az állás. A 22. perctől a PLER játszott fölényben. A 26. percre már 13 – 12 – re felzárkóztak a fővárosiak. A 29. percben Debre Viktor időt kért, majd Rossoni lőtt a kapusba. Marczinkó kiállításával indult az utolsó perc, majd Zsiga Gyula, edző kapott sárgalapot. A dudaszó előtti másodpercben Pásztor Ákos szerezte meg a játékrész utolsó gólját. 14 – 13 – mal zárult az első harminc perc.

A második játékrész elején négy perc alatt négy gólt szereztek a tatabányai fiúk, így az ötödik percre ismét három gól volt közte, 18 – 15. A hetedik percre már néggyel vezetett csapatunk, ám 4 perc múlva már 21 – 21 – es döntetlent mutatott az eredményjelző. Sőt, a 17. percre több tatabányai hiba után két góllal vezettek is a fővárosiak. A 22. percre aztán sikerült egyenlíteni, majd Bartók Donát góljával ismét vezettünk is, 25 – 24 – re. A 25. percben Marczinkó megkapta a harmadik kiállítását, majd Bakost is kiküldték 2 percre, így 1,01 – ig kettős emberelőnyben játszhattunk. A találkozó legutolsó gólját Auth Márton szerezte.

Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – PLER Budapest 28 – 26 (14 – 13)DSC_7127m

Grundfos Tatabánya KC: Szente, Paul (kapusok) – Pásztor Á. 1, Kiss Á. 1, Bodó 3, Harsányi 7 (4), Kanyó 1, Mazák 3, Dénes 1, Djukic 2, Nenadic 2, Rossoni 5, Nagy Sz., Bartók 2, Juhász, Nagy Á. Edző: Debre Viktor

PLER Budapest: Szabó, Kránitz (kapusok) – Bak 1, Vancsics 1, Bakos 3, Zsiga D., Varga 4, Rév 3, Tóth, Leimeter, Kuzman, Auth 5, Marczinkó 5, Bohács, Mikita 4, Nagy B. Edző: Zsiga Gyula

Kiállítások: 3x2 perc ill. 6x2 perc

Hétméteresek: 4/4 ill. 1/0

DSC_6480mDebre Viktor: - Kiküzdöttük…. Sem támadásban, sem védekezésben nem nyújtottuk azt a teljesítményt, amilyet egy ilyen meccsen kellett volna. Látszik, hogy nincs irányítónk, nincs egy igazi vezérünk, aki összefogja a csapatot. Azokkal a ziccerekkel, amiket kihagytunk eldönthettük volna a mérkőzést. Ők kihasználták a hibáinkat. Figyelmetlenek voltunk, bealudtunk, borzalmas volt. A lényeg az, hogy megvan a két bajnoki pontunk.

- Mikorra várható a sérültek visszatérése? - Az nem most lesz… Az Ivo esetében nem tudok időpontot mondani, az egy hosszabb dolog lesz, hogy rendbe jön a válla. Törő Szabolcsra is várnunk kell még néhány hetet. Katzirz Dávid a kilencedik napnál tart, 14 napra mondják a gyógyulást. Nagyon nehéz így, mert az Ő játéka fontos lenne. Ricsiről látszik, hogy kezd befáradni és nincs mögötte senki. Ma már Ő is ereje végére ért.

Csapatunk, legközelebb október 9 – én, Csurgón játszik bajnoki mérkőzést, majd újabb EHF – Kupa mérkőzés következik, a Lugi HF ellen.