Achilles Boncholt - Grundfos Tatabánya KC / EHF - Kupa visszavágó - helyzetjelentés
2013. szeptember 14.
15 fős kerettel játszik ma csapatunk, Belgiumban. A kapusaink: Szente, Paul. Jobb szélen: Harsányi és Pásztor. Diaz, Juhász Ádám és Bartók lesznek a jobb lövőink, Kiss és Djukic az irányítók. A beállósaink: Mazák és Rossoni. A bal lövők: Katzirz és Bodó, míg a bal szélen Kanyó Ádám.

A másik balszélsőnk, Törő Szabolcs nem tudott elutazni, mert megsérült a térde. Szabi már túl is van egy atroszkópos műtéten. A gyógyulása előreláthatólag 5 - 6 hetet vesz igénybe.

Bódi Dezső, a klub társadalmi elnöke a mérkőzés előtt elmondta: egy három éve épített, új 1200 - 1300 fős csarnokba játszanak ma a fiúk. A tizenkétezres kisvárosban közel teltház várható.

A mérkőzés negyed kilenckor kezdődik.

5. perc 2 - 2 A tatabányai gólokat Damir Djukic és Bodó Richrd szerezte.

8. perc 5 - 4 gólszerzőink: Rossoni és Bodó

12. perc 8 - 5 - ös hazai vezetésnél Debre Viktor időt kért, megpróbálja rendezi a védelmünket.  Az ötödik gólunkat is Bodó Richárd szerezte.

16. perc Rossoni és Katzirz Dávid duplájával 9 - 8.

22. perc Harsányi Geri combhúzódás miatt pihen. 11 - 11 az állás. Az újabb tatabányai gólok szerzői: Pásztor Ákos, Bodó Ricsi és Bartók Donát.

23. perc 11 - 13 - ra vezetünk! Damir és Katzirz Dávid is betaláltak. A hazaiak időt kértek.

26. perc Két fiatal, Bartók Donát és Juhász Ádám góljával 12 - 15.

A 28. percben Juhász Ádám ismét betalált, majd Kiss Ádámot kiállították 2 percre. A félidei 14 - 17 - es végeredményt  29.58 - nál Ivo Diaz állította be.

A második félidő 5. percében 18 - 20 - ra vezetünk. Az újabb tatabányai gólokat Rossoni, Bodó és Djukic szerezte.

9. perc Pásztor Ákos és Bodó Ricsi góljaival 22 - nél tartunk. A házigazdák felzárkóztak, egyetlen gól a különbség.

14. perc 25 - 26. Katzirz Dávid kiállításával kettő percig emberhátrányban játszott csapatunk. Djukic duplájával, Rossoni ejtésével és Bodó Ricsi újjabb góljával tartunk 26 találatál.

17. perc 27 - 28 - nál időt kértek a hazaiak. Az újabb tatabányai gólszerzők: Damir Djukic és Juhász Ádám.

22. perc Damir Djukic passzív helyzetnél, okos szabaddobásgóllal, Katzirz Dávid pedig egy duplával növelte a tatabányai gólok számát. 27 - 31.

27. perc Két Szente védés és két újabb Katzirz gól után 29 - 33.

VÉGEREDMÉNY: Achilles Boncholt - Grundfos Tatabnya KC 30 - 35. Az utolsó két gólunkat Kiss Ádám, hetesből és Mazák Martin szerezték.

A következő fordulóban a svéd Lugi HF vár a tatabányai fiúkra.