Az első félidőt el kell felejteni
2013. szeptember 8.
Az első félidőben altattak a belgák, és bejött a taktikájuk. A másodikban egy másik Tatabánya ment velük szembe, nem is tudták tartani a fiúkat. Nyolc gólos előnnyel váratjuk a visszavágót.

Paul, Harsányi, Diaz, Dénes, Rossoni, Bodó, Kanyó összeállításban kezdte a Achilles Bocholt elleni EHF – Kupa mérkőzést a Tatabánya. Nem indult jól a mérkőzés, hiszen három perc alatt három gólt lőttek a vendégek, míg a mieinknek ez egyszer sem sikerült. Bodó Richárd lőtte az első gólunkat, majd Damir Djukic a másodikat. A 10. percben 3 – 5 volt az állás. A 12. percben, 4 – 6 – nál Debre Viktor időt kért. Próbált rendet tenni a fejekben. Ez után Ivo Diaz, majd Bodó Ricsi góljával lett 6 – 6. Fordítani azonban nem sikerült, sőt. A 20. percre már három gól volt közte, nem nekünk. A 27. percben Pásztor Ákos egy labdaszerzés után, két emberrel a nyakán egyenlített ismét, 12 – 12 - nél. A félidő végére 14 – 15 – öt mutatott az eredményjelző.

A második félidő első három percében Diaz, Törő és Bodó is betalált, így a 3. perctől 17 – 15 – ről folytatódott a mérkőzés. Játékosok és szurkolók együtt, más ritmusra kapcsoltak. Mindjárt más lett a hangulat a Földi Imre Sportcsarnokban. Harsányi Geri hetese és Katzirz Dávid duplája után, 20 – 16 volt az állás. A folytatásban voltak kisebb – nagyobb hibák, ám szinte percről percre estek a gólok, nőtt a különbség. 23 – 18 – nál a belga csapat edzője időt kért, de ez után sem változott a játék képe. Nyolc gólos előnnyel várhatja csapatunk a visszavágót.

Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – BEL Achilles Bocholt 30 – 22 (14 – 15)

Grundfos Tatabánya KC: Szente, Paul – Pásztor 1, Diaz 2, Juhász, Kiss 2, Bodó 6, Harsányi 6 (4), Kanyó, Mazák 1,DSC_8994m Dénes 1, Törő 4, Djukic 1, Katzirz 4, Rossoni 2, Bartók Edző: Debre Viktor

Achilles Bocholt: Alberts, Hanssen, Mrowiec – Meij 3, Wertelaers 3, Haex, Lenders, Beaumont 1, Cremers, Habets, Kittel 4, Valkenborgh 4, D.Kedoziora 6, K.Bartosz 1 Edző: Rietbroek Willem

Hétméteresek: 5/4 ill. 2/2 Kiállítások: 6x2 perc ill. 5x2 perc

Debre Viktor: - Ez egy tanulságos mérkőzés volt, megmondom őszintén. Tudomásul kell vennünk: a kézilabda arról szól, hogy mindenki ellen ugyanúgy kell játszani. Jó és rossz csapat ellen is, mindig ugyanúgy kell játszani. Akkor leszünk igazán jó csapat, ha mindenki ellen ugyanolyan jól tudunk kézilabdázni. Ezt ma nem láttam, nem kaptam meg a jó játékot. Az első félidőben aludtunk, a védekezésünkből hiányzott az agresszivítás, a támadásaink meg szétestek. Voltak nagyon gyenge teljesítmények, sajnos nem azt kaptam, amit DSC_8903mvártam. Elmondtam a fiúknak is, hogy a belgák altattak bennünket és ez be is jött nekik. Ráadásul sokszor olyan érzésem volt, hogy idegenben játszunk.

- Elég lehet ez a nyolc gólos előny a visszavágóra? - Nekünk nyerni kell Belgiumban is. Nem lebecsülve ezt az ellenfelet, nekünk nyerni kell. A belga kézilabda nincs a magyar szintjén. A Tatabányának kutya kötelessége lesz nyerni, és úgy is megyünk oda. Legalábbis én, biztosan. Nem egy egetverő csapat ez a belga, én biztos vagyok benne, hogy ott is nyerni fogunk.

A visszavágót szeptember 14 – én rendezik.