Győzelemmel indult a bajnokság
2013. szeptember 4.
Az első öt perc volt szoros a szerdai, Mezőkövesd elleni mérkőzésen. Aztán szinte percről percre nőtt a különbség. A vége 15 gólos tatabányai győzelem lett.

Nem kezdett jól a csapatunk. A mérkőzés első találatát Benis Bence jegyezte, majd Kurbely is betalált. A mieink közül Ivo Diaz és Bodó Richárd tudott válaszolni, így a 4. percre 2 – 2 volt az állás. A következő két percben kisebb hibák és 2 – 4 – es eredmény borzolta a kedélyeket. A 10. percben egy Rossoni góllal egyenlítettek a tatabányai fiúk, majd Harsányi Gergely góljával a vezetést is átvettük. Innentől aztán ki sem adtuk kezünkből az irányítást. Sőt, három perccel később már három gól volt, nekünk. A 20. percre éppen kétszer annyi gólt szereztek a mieink, mint amennyit a mezőkövesdiek, 10 – 5 – öt mutatott az eredményjelző. A félidő második felében Katzirz Dávid és Pásztor Ákos sorra lőtték góljaikat és növelték a két csapat közötti különbséget. Harminc perc játék után 17 – 10 volt az eredmény.

A második játékrész ott folytatódott ahol az első abbamaradt. A mieink szinte percenként gólt szereztek. Ez a lendület a 7. percig tartott. Akkor egy perc alatt kettőt is lőttek a vendégek. Ekkor Debre Viktor időt is kért. Ez után két perc alatt három tatabányai gólnak örülhettek a szurkolók. A második félidő felénél Rossoni és Harsányi kiállításával kettős emberhátrányba kerültünk, majd a 19. percben a másik oldalon az egykori tatabányainak, Dobó Zsoltnak mutatták fel a játékvezetők a piros lapot. 27 – 17 – nél a szurkolók rászámoltak a Mezőkövesdre.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Mezőkövesdi KC 34 – 19 (17 – 10)

Grundfos Tatabánya KC: Szente, Paul – Pásztor Á. 6, Diaz 2, Kiss 1, Bodó 2, Harsányi 8 (4), Kanyó 3, Mazák, Dénes, Törő 1, Djukic, Katzirz 6, Rossoni 2, Nenadic 2, Bartók 1 Edző: Debre Viktor

Mezőkövesdi KC: Kovács J., Kiss, Sipos – Fekete 2, Dobó 2, Gründfelder 4, Benis 2, Kleis 4, Kurbely 1, Molnár 2, Szepesi 1, Trivkovics 1, Bán, Nyitrani, Kovács P. Edző: Molnár András

Kiállítások: 3x2 perx ill. 4x2 perc Hétméteresek: 4/4 ill. 3/3

DSC_6399mDebre Viktor: - Azt kaptam, amire számítottam. Gondoltam, hogy így az elején nem lesz egy díszmenet. Összességében egy idő után felpörögtünk és kihoztuk a meccsből a maximumot. Tudomásul kell vennünk, hogy ez a magyar bajnokság, lesznek ilyen meccsek is. Kezdésnek nem volt ez rossz. Persze az látszik, hogy vannak olyan periódusok, amikor nem igazán vagyunk ott fejben, és nem kézilabdázunk jól. Utána szerencsére a jó játék következik. Akkor nem tudnak átmenni rajtunk, és elől is jól működünk. Azt kell megoldanunk, hogy ne legyenek holtpontok a játékunkban. Persze ez a két pont is olyan, mint a többi lesz. Még nagyon az elején vagyunk és nagyon sok az új emberünk. Úgy látom és azt gondolom, hogy szerethető csapatunk van erre a szezonra. Küzdünk, hajtunk, van amikor jól is játszunk.

- Szombaton EHF – Kupa meccs. - Eléggé fekete ló ez a belga csapat. Belgiumból felvételt szerezni nem egyszerű dolog. Sikerült egy közel 20 perces videot megnéznünk a tavalyi csapatukról. Erre nem lehet építeni. Azt gondolom, hogy mindent megteszünk majd a győzelemért és a továbbjutásért.

Felhívjuk szurkolóink figyelmét, hogy az EHF – Kupa mérkőzésre a bérlet nem érvényes. A szombati mérkőzés 19 órakor kezdődik, a Földi Imre Sportcsarnokban.