Egy gólos vereség a dánoktól
2013. augusztus 6.
A dán Sonderjyske együttese ellen játszotta soron következő edzőmérkőzését csapatunk. Az augusztus hatodikai mérkőzésen 11 – 12 – es félidő után 22 – 23 – as vereséget szenvedtek Harsányi Gergelyék.

A Grundfos Tatabánya KC Paul – Harsányi, Katzirz, Rossoni, Diaz, Mazák, Kanyó összeállításban kezdte a találkozót. Az első tatabányai gólt Katzirz Dávid szerezte a 2. percben, ekkor 1 – 2 volt az állás. A folytatásban kimaradt ziccerek, hibák voltak a jellemzőek, mindkét oldalon. A 9. percben Kanyó Ádám találatával 4 – 4 – re állt a találkozó. A 15. percre három gól lett közte, a javunkra. A 16. percben „sort cserélt” Debre Viktor, a Szente – Pásztor Á., Nenadics, Kiss Á., Bodó, Rossoni, Törő csapat folytatta. A 18. percre egy eladott labda utáni dán góllal 7 – 8 lett az eredmény. A 20. és a 24. perc között mindkét oldalon gólcsend következett. Az első félidő végén a dán kapus még hetest védett, így alakult ki a 11 – 12 – es eredmény.

A második játékrész elején ismét kevert egyet a játékosokon Debre Viktor, vezetőedző. Hosszabb – rövidebb időre mindenki lehetőséget kapott. A 6. percre ismét sikerült egyenlíteni, 13 – 13 – nál, ám néhány perc elteltével megint a dánoknál volt az előny. A 11. percben Katzirz és Mazák is betalált, majd Bartók Donát is gólt szerzett, így 16 – 16 – nál jöttDSC_9997m az újabb időkérés. A félidő felénél mindkét oldalon a kapusoké volt a főszerep. Az utolsó 5 perc 20 – 20 – ról indult. A 28. percben Szente Gábor hetest védett.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Sonderjyske (dán) 22 - 23 (11 – 12)

Grundfos Tatabánya KC: Szente, Paul – Pásztor 2, Diaz 1, Kanyó 2, Kiss, Bodó 2, Harsányi 7 (6), Törő 1, Katzirz 2, Djukic 1, Mazák 2, Dénes, Nenadics, Rossoni 1, Juhász, Bartók 1 Edző: Debre Viktor

- A védekezésünk továbbra is jól működik. A támadásban vannak hiányosságaink, de nincs ezzel semmi gond, mert ezt gyakoroljuk legkevésbé. A fizikai felkészülésen van továbbra is a hangsúly, így a labdát keveset látják a fiúk. Sibalin Jakabbal a meccs után arról beszéltünk, hogy két hibánk volt: az egyik a helyzetkihasználásunk, a másik pedig az eladott labdáink. Láttam sok biztató jelet és napról napra jobbak leszünk. Az ellenfél jó játékerőt képviselt, nagyon komolyan vették. Nálunk mindenki játszott. Elértük a célunkat, láttuk, amit szerettünk volna. Az adott időszaknak megfelelő állapotban vagyunk. - értékelt Debre Viktor.

A csapat szerdán reggel ismét edz, majd következnek az újabb edzőmeccsek.