Jöhet a mindent eldöntő
2013. május 22.

Grundfos Tatabánya KC – Csurgói KK 23 - 21 (14 - 13) Grundfos

Tatabánya KC: Szente – Törő 2, Kiss Á. 2, Pordán 2, Lele 8 (2), Diaz 2, Harsányi, Cs.: Kiss O., Dénes, Rossoni 1, Pásztor Á. 3, Bodó 2, Iváncsik Á. 1. Edző: Debre Viktor

Csurgói KK: Pallag - Országh, Szöllősi 3, Herbert, Borsos, Grebenár 2, Nagy M. 4. Cs.: Wyszomirski (kapus), Oláh 6 (1), Vadkerti 1, Simon 1, Kovacsics 1, Katzirz 2, Miss 1(1) Edző: Imre Vilmos

Kiállítások: 6x2 perc ill. 5x2 perc Hétméteresek: 2/2 illetve 6/2

DSC_6316mSzente Gábor ziccerek és büntetők sorát hárította, Ivo Diaz küzdött, hajtott, Dénes János, Pordán Bálint és Alencar Rossoni fantasztikusat védekezett, Lele Ákos pedig ismét sok – sok gólt lőtt. De a többiek is, mind egytől egyig hozzátettek a szerda esti, Csurgó elleni sikerhez.

A „bronzcsata” második mérkőzése nagyon jól kezdődött a Földi Imre Sportcsarnokban. Lele Ákos, Rossoni és Törő Szabolcs góljai után 4 – 0 volt az állás a 8. percben. A vendégeknél Nagy Milán szerzett gólt először a kilencedik percben, majd Simon Bence is betalált egy tatabányai emberhátránynál. Az első negyed óra végére Ivo Diaz másodszor is megkapta kettő perces kiállítását, a vendégek pedig 7 – 5 – re alakították az eredményt. A folytatásban állandósulni látszott az egy – két gólos különbség. A 22. percben Debre Viktor időt kért, mert kisebb hullámvölgybe kerültek a fiúk. A 23. percben Katzirz góljával lett 9 – 9. 10 – 10 – nél, 12 – 12 – nél és 13 – 13 – nál volt egyenlő, de Lele Ákos időn túli hetesével 14 – 13 lett a félidő.

DSC_6388mA második félidőt Szente – Pásztor, Harsányi, Dénes, Rossoni, Pordán, Iváncsik összeállításban kezdte a csapat. Ez a játékrész is úgy kezdődött, mint az első. Lele Ákos góljával. Az ötödik percben Oláh hetesét fogta Szente Gábor. A 9. percben, 18 – 15 – nél Imre Vilmos időt kért. Néhány csurgói labdaszerzés és Szente védés után Debre Viktor is időt kért. A 19. percben Szente újra hetest fogott, majd megtette ezt három perccel később is. A hajrá 20 – 19 – ről indult. A 25. percben Szente Gábor Grebenár hetesét is védte, de ezúttal a kipattanóból gól lett, 20 – 20. A következő percek krónikája: Pásztor Ákos 21 – 20, Szente Gábor, Lele Ákos 22 – 20, Imre Vilmos időkérés, Vadkerti Gabriel 22 – 21, Szente Gábor, időkérés, Lele Ákos lövése kimaradt, labdaszerzés és Pásztor Ákos gól.

- Meglepően nyugodtnak tűntél a kispadon. Néha úgy ültél, mint aki a legjobb délutáni programján vesz részt… - Ez volt a legjobb délutáni programom. Tényleg nem voltam ideges. Láttam, hogy a fiúk komolyan veszik. Amikor látod, hogy mindenki maximálisan odateszi magát, akkor nem kell idegeskedni. Én most nagyon jól érzem magam, mert nyertünk és megyünk a harmadik meccsre. Tudjuk, hogy Csurgón nem lesz könnyű dolgunk. Az sem könnyíti meg, hogy egy hét alatt játsszuk le a három meccset. Azt gondolom, hogy a közönség ma nagyon jól szórakozott és látszik, hogy Tatabányán szeretik a kézilabdát. A közönségünk félelmetes volt, nagyon jó volt a hangulat. Szerintem megérdemelten nyertünk egy jobb csapat ellen.

DSC_6507m- Számít az ilyenkor valamit, hogy van több olyan játékos is, aki tudja, hogy búcsúzik és egy ideig biztosan ez volt az utolsó meccse volt ebben a Sportcsarnokban? - Biztos számít. Szerettek volna szépen elbúcsúzni a közönségüktől. Felemás érzés volt ezt Nekem is. Mondják, hogy furcsa érzés, amikor az iskolából elballagnak a diákok. Most tőlünk is elballagnak néhányan. Én maradok, úgyhogy egy új osztályt kapok jövőre. Furcsa lesz, mert hozzám nőttek ezek a fiúk.

A bronzérem sorsa május 25 – én, szombaton dől el. Akkor rendezik a harmadik mérkőzést, Csurgón.