Posztumusz Tatabánya Sportjáért díjat kapott Kanyó Antal
2013. május 8.
Percekig állva tapsolt több, mint ezer ember Kanyó Antalra emlékezve szerdán, az MKB Veszprém elleni bajnoki elődöntő kezdetekor. Tóni felesége, Irénke és a két kisebbik fiú, Balázs és Bence vették át a "Tatabánya Sportjáért Díjat".

Bódi Dezső: - Ez egy nagyon szomorú esemény, de azt gondolom, hogy Kanyó Tóni velünk van, fentről mindig ránk tekint. Ezt a díjat mindenki kívánta neki. Sokkal szebb és jobb lett volna, ha Ő veszi át és itt van közöttünk. Szavakkal nagyon nehéz kifejezni a hiányát. Végtelen szomorúsággal tölt el most is. Mindenképpen nagy dolog, hogy ezt a posztumusz díjat neki adták. A családja érezhette a szeretetet ma este is egy kicsit. Több száz ember állva tapsolt.

945599_523483924375443_1711365775_nA vastaps és Tóni emléke erőt adott a fiúknak, hiszen a Kiss Olivér, Kiss Ádám, Bodó, Harsányi, Lele, Törő, Pordán kezdő hetes öt perc alatt két Lele góllal örvendeztette meg a szurkolókat. Válasz egyikre sem érkezett. A 7. percre aztán a legidősebb Iváncsik és Laluska góljaival már 2 – 2 volt. A folytatásban Kiss Olivér parádézott a kapuban, a védekezés is jól összeállt, ám a támadásainkba sokszor hiba csúszott. A kapu előtt látszott a két csapat közötti magasság és súlykülönbség is. A 13. perctől elléptek a veszprémiek. A 18. percben éppen kétszer annyi gólt jegyeztek Nagy Laciék, mint a mieink, 5 – 10. A félidő felétől Debre Viktor minden fiatalnak lehetőséget adott. Nagy Szabolcs ezt 1 perc alatt két góllal hálálta meg. A 23. percben Sulic és Dénes János páros kiállítása borzolta a kedélyeket. A játékrész vége előtti percekben minden hibánkat kihasználta a Veszprém és gyors gólokat szereztek. Harminc perc játék után 11 – 17 volt az állás.

A második félidőben minden ott folytatódott, ahol az elsőben abbahagyták a csapatok. Kiss Olivér ziccereket védett, a támadásunk időnként döcögött és a Veszprém minden apró hibát kihasznált. A 10. percre 15 – 22 volt az állás. A 14. perctől Oneto, Iváncsik Tamás és Jamali 2 perc alatt összesen négy gólt szereztek, így 12 gól lett a különbség. Debre Viktor időkérése után a mieinknek is sikerült néhány gyors gólt szerezni, ezzel kozmetikáztak az eredményen.

DSC_4224[1]A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – MKB Veszprém KC 23 – 34 (11 – 17)

GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Kiss Olivér, Szente – Törő, Bodó 4, Lele 6 (1), Pordán 4, Kiss Á. 1, Harsányi G., Dénes, Rossoni, Iváncsik Á. 1, Juhász Á., Nagy Sz. 2, Nagy Á., Pásztor. 5, Schneider Edző: Debre Viktor

MKB VESZPRÉM KC: Fazekas, Rózsavölgyi – Iváncsik G. 4, Dzsamali 4, Oneto 4, Schuch, Laluska 4, Rodríguez 2, Iváncsik T. 2, Terzic 2, Császár 2 (1), Sulic 3, Ugalde 2, Nagy L. 4, Gulyás 1 Edző: Carlos Ortega

Kiállítások: 2x2, ill. 2x2 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1

Debre Viktor: - Erre számítottam. Azt tudja mindenki, hogy a Veszprém és közöttünk óriási szakadék van. Sokkal jobb csapat, ami a BL döntőre van felépítve, nem a magyar bajnokságra. Azt hiszem tisztességesen helytálltunk. Ők komplett csapattal jöttek, nálunk pedig voltak problémák. Ami jó volt, hogy a fiataloknak lehetőséget tudtunk adni egy ilyen mérkőzésen. Úgy gondolom hellyel – közzel helyt is álltak, a saját bőrükön érezhették milyen az igazi kézilabda. Ami nekem fontos volt, a védelem jól működött. Azt tudtam, hogy a támadásainkkal lesznek gondjaink egy ilyen magas, erős fal ellen, amilyen a Veszprémé. Szép csendesen felőrölt minket a Veszprém, és magabiztosan győzött.

Az elődöntőt a Veszprém nyerte 2 - 0 - ra. A folytatásban a mieink a Csurgóval játszanak a harmadik helyért.