Nincs szükség harmadikra
2013. április 23.
22 – 24 – re nyert csapatunk a fővárosban kedden este, így már biztos, hogy a bajnokság legjobb négy együttese között zárja ezt a szezont a Tatabánya. A csütörtöki 29 – 27 – es győzelem után, a második mérkőzésen is kettővel bizonyult jobbnak a Grundfos a PLER – nél.

Szente – Harsányi, Diaz, Pordán, Kiss, Lele, Törő összeállításban kezdett a Debre – legénység. A vendéglátóknál nem lehetett ott a pályán az a Laurencz, aki csütörtökön piros lapot kapott.

Már a mérkőzés első percében emberelőnybe került a Tatabánya, melyet Törő Szabolcs használt ki. A harmadik percben egy labdaszerzés után Kiss Ádám szerzett gyors gólt, majd Ivo Diaz is betalált. A 11. percben Pordán Bálint góljával már 2 – 6 volt az állás. Lele Ákos a 17. percben kezdte meg a gólgyártást.  A 18. percben Szentét Kiss Olivér váltotta a kapuban. A 25. percben Auth góljával 10 – 12 – re felzárkóztak a hazaiak. Ekkor Debre Viktor időt is kért. Azt követően labdát szerzett a FTC, Dénes Jánost 2 percre kiállították, Bodó Ricsi kapufát lőtt, belemenésért elvették a labdát és el is cseréltük magunkat, így újabb két perces kiállítás következett. A zöld – fehérek azonban nem tudták kihasználni a hibákat. A félidőben 10 – 13 – ra vezetett a Tatabánya.

A második játékrész 2. és 3. percében Lele Ákos lőtt gól, és egyikre sem érkezett válasz. Innentől Lele Ákos percei következtek. A fiatal átlövő szinte minden helyzetből betalált. Sőt, a játékrész 23. percéig Ő volt az egyetlen tatabányai játékos, aki gólt szerzett. Ahogy telt az idő, úgy volt egyre inkább érezhető, hogy a Fradi nem tud nyerni ezen a találkozón. Álandósult a három – négy gólos különbség. Az utolsó két percben Mazák és Vancsics is betalált egymás után, így lett a vége kettő gólos, 22 – 24 – es különbség.

FTC-PLER Budapest – Grundfos Tatabánya KC 22 - 24 (10 - 13)

FTC - PLER: Paul, Székely, Váczi (kapusok) – Győrfi, Vancsics 1, Zsiga D. 3, Pavlovic 2, Szűcs, Rév 1, Lendvay 8 (3), Pálos 1, Kocsi 1, Auth 2, Mazák 2, Mikita 1 Edző: Zsiga Gyula

Grundfos Tatabánya KC: Kiss, Szente (kapusok) – Juhász, Schneider, Pásztor, Diaz 5, Iváncsik, Kiss Á. 2, Bodó, Harsányi 1, Rossoni 1, Lele 11 (3), Pordán 2, Dénes, Nagy Sz., Törő 2 Edző: Debre Viktor

Kiállítások: 4x2 perc ill. 6x2 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3

Debre Viktor: - Óriási győzelem volt. Úgy gondolom megérdemeltük.

A Grundfos Tatabánya KC az MKB Veszprémmel találkozik a következő körben. Hogy mikor találkozik egymással a két együttes, arról hétfőn kezdődnek a hivatalos egyeztetések.