Kettőből egy megvan
2013. április 18.
Végig szoros, harcos, küzdős meccs volt a csütörtök esti Grundfos Tatabánya KC – FTC – PLER bajnoki mérkőzés. A rájátszás első találkozója előtt mindenki hasonlóra számíthatott, hiszen az elmúlt időszakban mindig „nagy meccseket” játszott a két együttes.

A találkozó előtt köszöntötték ifjúsági csapatunkat. A fiatalok az NB I – es bajnokságban a 4. helyen zártak. Az Országos Ifjúsági Kupa négyes döntőjében pedig bronzérmet szereztek a hét elején, Dabason. Az érmes fiúk: Boros Tamás, Gubicza István, Németh Francis, Auer Christopher, Hetzmann Zsolt, Nagy Szabolcs, Nagy Ábel, Tanai Levente, Halász Róbert, Jóga Norbert, Antal Levente, Duber Kristóf, Vaskó Péter, Juhász Ádám, Szővérdffy Szabolcs és Polgár Viktor. Az edzők: Nagy Péter és Csík Ákos.

A nagy csapatok találkozóján a Szente – Harsányi, Dénes, Pordán, Rossoni, Diaz, Kiss Á. összeállítású Tatabánya a Paul – Laurencz, Kocsi, Pálos, Lendvay, Pavlovic, Rév kezdőcsapattal felálló Fradi ellen kezdett.

Dénes János sárgájával és Szente Gábor védésével kezdődött a meccs. Az első tatabányai gólt a jó napot kifogó Lele Ákos_DSC1813m szerezte. Majd Szente megint védett és Ivo Diaz is betalált. A következő percekben a vendégeknél csak Kocsi András tudott válaszolni az újabb Lele gólokra, így az első öt perc után 4 – 1 volt az állás. A fővárosiak a 9. percben Laurencz góljával kiegyenlítettek, sőt a 10. percben átvették a vezetést is. A 12. percben 6 – 8 – nál időkérés következett. Ezt követően hibák sorozata jött, mindkét oldalon. Az öt percig tartó gólcsendet - Szente újabb védése után - Lele Ákos törte meg. A játékrész utolsó tíz perce 9 – 9 – ről indult. Lendvay, Törő személyében külön örzőt kapott. Szente védett, Pordán Bálint gyors gólt szerzett, majd Rév hibázott, Lele viszont nem. Zsiga Gyula 11 – 9 – nél időt kért. Harminc perc játék után 15 – 12 – re álltak a csapatok.

A második félidő tatabányai hibával és Kocsi András góljával indult, majd Lele Ákos talált be büntetőből, 16 – 13. A 7. percben Dénes Jánost két percre kiállította a játékvezető páros, amit Auth Márton gyorsan ki is használt. A folytatás a Fradié volt. A játékrész felénél 22 – 21 volt az állás, sőt a 17. percben Lendvay újra kiegyenlített, 22 – 22. Az utolsó percek már nem voltak indulatoktól mentesek. A 25. percben Pavlovic Darko góljával volt 25 – 26. Ez után Debre Viktor kért időt. Paul védett egy Harsányi ziccert, de egy perccel később Geri betalált, 26 – 26. A 27. percben hibázott a FTC, míg Diaz betalált, 27 – 26. Ekkor Zsiga Gyula ismét időt kért. Az utolsó előtti percben Lendvay megszerezte 10. gólját, 27 – 27. Pár másodperccel később Kiss Ádám talált be, 28 – 27. Az utolsó perc elején csapatunk labdát szerezett, amire a vendégek félpályás letámadással reagáltak. Nyolc másodperccel a vége előtt, 28 – 27 – nél Törő Szabolcs kapott piros lapot. 29.57 – nél Laurencz Szabolcsnak mutatták fel a piros kártyát, mert „földbe döngölte” Alencar Rossonit, aki testi épségét sem kímélve szerezte meg a labdát. A mérkőzés Lele Ákos időn túli hetesével ért véget. Ákos ezen az estén büntetőből hibátlan volt, hétből hetet értékesített.

Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – FTC – PLER Budapest 29 – 27 (15 – 12)

Grundfos Tatabánya KC: Szente, Kiss O. (kapusok) – Juhász 1, Schneider, Pásztor, Diaz 4, Iváncsik Á., Kiss Á. 2, Bodó 1, Harsányi 3, Törő 2, Lele 12 (7/7), Pordán 3, Dénes, Nagy Sz., Rossoni 1 Edző: Debre Viktor

FTC - PLER Budapest: Paul, Székely, Váczi (kapusok) – Győrfi, Vancsics, Zsiga D. 1, Pavlovic 3, Szűcs, Rév, Lendvay 10 (5/5), Pálos 2, Kocsi 3, Laurencz 3, Auth 2, Mazák 3, Mikita Edző: Zsiga Gyula

Kiállítások: 4x2 perc ill. 3x2 perc Hétméteresek: 7/7, ill. 5/5

_DSC1841mDebre Viktor: - Ez már nem arról szól, hogy szépen meg jól kell játszani. Itt arról szólt a történet, hogy nyerni kell. Nem játszottunk jól, nagyon nehéz volt. Szerintem a játékvezetők sem nekünk kedveztek, olyan érzésem volt, mintha idegenben lettünk volna. De ez mindegy is, a lényeg, hogy tudtunk nyerni. Nagyon kiélezett csatában győztünk, ami szerintem azt jelenti, hogy van tartása a csapatomnak.

Zsiga Gyula: - Szerintem végig szoros, izgalmas meccs volt. A Tatabánya az első félidőt uralta, de a második felében fordult a kocka. Aztán szépen felépítettük a támadásainkkal és a jó védekezésünkkel a meccset. A végjátékban aztán buta hibákat vétettünk. Kár érte, mert nagy lehetőséget szalasztottunk el.

Folytatás: kedden 18.55 - kor Budapesten és a Sport Klubon.