Tizenhárommal volt jobb a Veszprém
2013. március 2.
8 – 17 – es félidő után, 20 - 33 - ra nyert az MKB Veszprém szombaton a Földi Imre Sportcsarnokban.

Csapatunk Szente – Harsányi, Pordán, Diaz, Kiss Á., Lele, Törő összeállításban kezdte a mérkőzést szemben az Alilovic – Terzic, Sulic, Schuch, Nagy L., Ugalde, Császár hetessel. A tatabányai fiúk hibával, a veszprémiek Ugalde góllal nyitottak. Törő Szabi góljával pillantok alatt lett 1 – 1. Sulic folytatta a gólgyártást, amire Harsányi Gergely válaszolt. A 6. percben ismét Geri volt eredményes, 3 – 2. A közel ezer szurkoló öröme azonban csak egyetlen percig tarthatott, hiszen Császár Gábor egyenlített. A folytatásban Törő Szabi a felső lécre csavarta a labdát, aztán Pordán Bálint lövését védte Alilovic, így a 9. percben 3 – 5 - öt mutatott az eredményjelző. Az első negyed óra után Debre Viktor kapust cserélt, Szente Gábort Kiss Olivér váltotta. A 20. percre már hat gól volt a két csapat közti különbség. 12 – 6 – nál Debre Viktor időt kért. A 29. percben Zivan Pesic és Laluska Balázs kiállításával kettős emberhátrányba került az MKB, ám Jamali ennek ellenére is betalált. Az ő góljával alakult ki a 8 – 17 – es félidei eredmény.

A második játékrész Harsányi Geri és Lele Ákos góljaival indult. Pesic, Ugalde és Laluska válaszolt, így 10 – 20 lett az_DSC1862m állás 10 perc elteltével. A második félidőben Szente Gábor és Fazekas Nándor is többször védett, ezzel lehetőséget adtak csapataiknak a könnyű gólszerzésre. A második félidő hajrája 13 – 23 – ról indult. A 20. percben Sulicot és Diazt páros kiállítással „büntette” a Kékes – Kékes játékvezető páros, ami után a veszprémi tréner, Ortega is sárgalapot kapott. A 23. percben a fiatal Nagy Szabolcs szerzett gólt, ami után hatalmas tapsot kapott a szurkolóktól. Pár perc múlva ebből a jóból egy másik utánpótlás korú játékosunknak is kijutott. Schneider Patrik góljával lett 17 – 29. A találkozó Császár Gábor időn túli hétméteresével ért véget.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC - MKB VESZPRÉM KC 20 - 33 (8 - 17)

GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Szente, Kiss O. - Bodó 1, Dénes, Diaz 1, Harsányi G. 5, Iváncsik Á., Juhász, Kiss Á. 1, Lele 4 (2), Nagy Sz. 1, Pásztor Á. 1, Pordán 2, Rossoni 2, Schneider 1, Törő 1 Edző: Debre Viktor

MKB VESZPRÉM KC: Alilovic, Fazekas - Rodriguez, Császár 6 (1), Gulyás 1, Jamali 4, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 5 (2), Laluska 5, Nagy L. 1, Pesic 1, Schuch, Sulic 3, Terzics 2, Ugalde 3  Edző: Carlos Ortega

Kiállítások: 3x2 perc ill. 4x2 perc Hétméteresek: 5/2 ill. 3/3

_DSC1949m- Néha az volt az ember érzése, hogy az óvoda kiscsoportosokat összeengedték a nagyokkal… - Összességében tényleg így nézett ki. Egy jóval erősebb csapat ellen játszottunk, aki ráadásul nagyon komolyan is vette ezt a találkozót. Nem tudtunk belőle többet kihozni. Megmondom őszintén, egy dolog miatt van hiányérzetem: nagyobb tüzet vártam a csapatomtól. A realitás szerintem még nagyobb különbség, de azt gondoltam tíz gól körül megállunk. Sajnos 13 lett. Magasabbak, erősebbek, gyorsabbak, képzettebbek, mint mi vagyunk és nagyon jól tudnak kézilabdázni. Nagyon nehéz feltörni a védekezésüket, támadásban pedig olyan összjátékuk van, hogy néha csak kergettük őket.

- Két fiatal játékosunk is gólt szerzett a mai meccsen. Ez mindenképpen pozitívum. - Szerintem ez nekik örök élmény. Nem várhatok tőlük túl sokat, de ez egy út lehet nekik. Érzik már, hogy mit jelent egy felnőtt csapatban játszani. Én úgy gondolom, hogy az út ki van előttük jelölve, nekik pedig végig kell rajta menni.