Helytállt a "Tatabánya - vegyes"
2013. február 23.
Nagy Szabolcs, Nagy Ábel, Schneider Patrik, Boros Tamás, Juhász Ádám és Vaskó Péter. Ők mindannyian 16 – 17 éves játékosok, akiknek a Csurgó elleni felnőtt mérkőzésen is pályára kellett lépniük, szombaton kora délután.

A Grundfos Tatabánya KC – nál nem egyszerű a helyzet. A héten többször is 6 – 8 játékosnak vezényelt tréninget Debre Viktor. A többiek vagy sérültek, vagy betegek. A Csurgó elleni mérkőzésre Ivo Diaz lázasan utazott, Szente Gábor és Pásztor Ákos el sem ment, Kocsis Csaba és Lele Ákos a lelátón foglaltak helyet, Iváncsik Ádám is félig gyógyultan lépett pályára.

Mindezek ellenére csapatunk úgy utazott el a soron következő bajnokira, hogy a lehető legjobb eredményt szerették volna elérni. Ez az első percekben nem nagyon látszott. A hazaiak öt perc alatt húztak el 4 – 0 – ra. Az első tatabányai gól Kiss Ádám szerezte, majd Harsányi Gergely is betalált, így lett 6 – 2 az állás. A 11. percben Kiss Ádám második gólja után 7 – 5 – öt mutatott az eredményjelző. A 18. percben 10 - 8 – nál időt kért Imre Vilmos. Ez után három percnyi gólcsend következett, amit Vadkerti Gabriel tört meg, 11 – 8. A tatabányai fiúk a folytatásban több helyzetet is kialakítottak, ám a lövések nem értek célt, vagy a kapufán csattantak, vagy mellé mentek. A 27. percre öt gólra növelte előnyét a Csurgó, melyből négyet meg is tartott a félidő végéig.

A második játékrész 15 – 11 – ről kezdődött. Bodó Ricsi és Harsányi Geri kapufája után Kiss Ádám nyolcadszor is betalált, így 17 – 12 volt ez állás négy perc elteltével. Bodó, Kiss, Harányi volt a következő tatabányai találatok sorrendje. A 9. percben Kiss Olivért a 16 esztendős Boros Tamás váltotta a kapuban. A 12. percben Kiss Ádám tízedik találatával 20 – 17 lett az állás. Szépen, csendben elkezdte a felzárkózást csapatunk. A 19. percben Alencar Rossoni góljával 22 – 20 lett az állás. A 23. percben, 25 – 21 - nél Kiss Olivér állt vissza a mieink kapujába. A végjátékra Alencar Rossoni kiesett, ápolni kellett az arcát, az orrát. Schneider Patrik kapufát lőtt, Pordán Bálint ziccerét védte a kapus, és Bodó Ricsit is kiállították két percre. A végeredmény: Csurgói KK – Grundfos Tatabánya KC 29 – 24.

Tatabányai gólszerzők: Bodó 3, Dénes 1, Harsányi 3, Iváncsik Á. 2, Kiss Á. 11 (6), Pordán 2, Rossoni 2

A mieink legközelebb március 2 – án, szombaton játszanak. Akkor az MKB Veszprém együttese látogat a Földi Imre Sportcsarnokba. A televíziós közvetítés miatt a nagy csapatok meccse 13,20 – kor kezdődik. A juniorok 15,30 – kor, az ifisták 17,30 – kor lépnek pályára.