Vereség a Sportkastélyban
2013. február 9.
Az első félidőben 29 percig vezetett a Grundfos Tatabánya KC együttese a FTC/PLER elleni mérkőzésen, szombaton délután. A 30. percben azonban átvette a vezetést a fővárosi együttes.

Debre Viktor együttese Szente, Harsányi, Diaz, Dénes, Pordán, Rossoni, Törő összeállításban kezdett. Lele lövését védte Paul, majd Szente is védett egy ziccert. Így kezdődött a találkozó. Az első tatabányai gólt Ivo Diaz szerezte a negyedik percben, majd Harsányi Geri is lőtt egyet. Az ötödik percben Szente ismét ziccert védett, ám a hatodikban Laurencz már betalált, 1 – 2. A következő percekben is ziccerek sorát védte a két kapus. A 9. percben ismét Ivo Diaz szerzett gólt, így lett 2 – 3, majd 2 perc múlva újra betalált, 3 – 4. A 12. percben Törő Szabi góljával kettőre nőtt a különbség. Lendvay, Dénes, Laurecz volt a folytatás. A 19. percben Lendvay Péter büntetője után 6 – 6 – os döntetlenre állt a két csapat. Ez után Debre Viktor időt kért, ami után ismét „elléptek” a tatabányai fiúk. Pár perc alatt megint kettő lett közte, a javunkra, majd újra és újra egyenlített a FTC. A 30. percben először vezetett a fővárosi csapat, 11 – 10 – re.

A második játékrészben szinte azonnal egyenlítettek a tatabányai fiúk, de a folytatás már nem sikerült ilyen jól. A 14. percig vagy egyenlő volt az állás, vagy egyel vezettünk. A 18. perctől aztán valami megváltozott. A 21. percben ismét vezetést szerzett a PLER és innen már végig ők irányítottak. Hat perccel a vége előtt kettő volt a különbség, a javukra. A 25. percben Debre Viktor időt kért, mert először a mérkőzés folyamán már hárommal vezettek a hazaiak. A végére is maradt a három gólos különbség.

FTC - PLER Budapest – Grundfos Tatabánya KC 25 - 22 (11 – 10)

FTC-PLER: Paul, Székely (kapusok) – Bak 1, Győrfi, Vancsics 1, Pavlovics, Szűcs 2, Rév, Lendvay 8 (4), Pálos 3, Kocsi 1, Laurencz 7 (1), Auth, Mazák 1, Marczinkó 1, Mikita Edző: Zsiga Gyula

Grundfos Tatabánya KC: Szente, Kiss (kapusok) – Vaskó, Juhász, Pásztor Á., Diaz 4, Iváncsik Á., Kiss Á., Bodó 4, Harsányi 8 (2), Törő 3, Lele 1, Pordán, Dénes 2, Nagy Sz., Rossoni Edző: Debre Viktor

Kiállítások: 0, ill. 3x2 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2

Debre Viktor: - Senki nem verségért megy a másik csapat otthonába, természetesen ma is pontokért jöttünk, és azt gondolom, ennek megfelelően is játszottunk. Küzdelmes találkozó volt, ami csak a hajrában dőlt el a hazaiak javára. Mi belehibáztunk, az ellenfelünk pedig kihasználta a lehetőségeket, megérdemelten nyertek.

A Grundfos Tatabánya KC a mérkőzés után továbbra is a negyedik a bajnoki tabellán 20 ponttal. Legközelebb február 15 – én, pénteken 18 órától a Balatonfüred együttesét fogadják a fiúk Tatabányán, a Földi Imre Sportcsarnokban.