A félidőben még a Pécs vezetett
2013. február 3.
Két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók, szombaton este a Tatabánya – Pécs bajnoki mérkőzésen.

Csapatunk a Szente – Pásztor Á., Harsányi, Diaz, Dénes, Pordán, Törő összeállításban kezdett. Nem jól. Lele Ákos a második percben szerezte a találkozó első gólját. Kurbey egyenlített, majd duplázott. Lele Ákos hétméteresből 2 – 2 – re alakította az állást. Majd hiba itt is, ott is és Günfelder szerezte meg ismét a vezetést a Pécsnek. A folytatásban hibát hibára halmozott a Grundfos Tatabánya, így fordulhatott elő, hogy a 11. percben 2 – 5 – re vezettek Szögi Balázsék. Ez után Ivo Diaz beállóból, Pordán Bálint és Pásztor Ákos is betalált Nikolic kapujába, így kezdődhetett minden előről, 5 – 5 – nél. A 16. percben Pásztor Ákos gólja után lett 6 – 6, majd hat perces hazai gólcsend következett. A játékrész hátralévő nyolc percében Harsányi, Lele, Pordán találtak be a vendégek kapujába. Harminc perc játék után 11 – 12 – re a Pécs vezetett.

A folytatás – tatabányai szempontból - már jobbra, eredményesebbre sikerült. A találkozó negyvenedik percében Pordán Bálint góljával 15 – 14 – re átvette a vezetést csapatunk. Innen aztán már nem is adta ki az irányítást a kezéből. A 16. percben 19 – 15 – öt mutatott az eredményjelző. A tatabányai fiúk más ritmusra kapcsoltak, míg a vendégek egyre inkább elfáradtak.

Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Pécsi VKC 25 – 20 (11 – 12)

_DSC1525mGRUNDFOS TATABÁNYA KC: Szente, Kiss O. – Vaskó, Pásztor Á. 2, Diaz 2, Iváncsik 3, Kiss Á., Bodó, Harsányi 6 (1), Törő 1, Lele 7 (4), Pordán 4, Dénes, Nagy Sz., Dobó, Rossoni Edző: Debre Viktor

Pécsi VKC: Nikolic, Bősz – Fekete, Papp, Hajdu T., Szepesi 2, Szomor, Szögi B. 1, Bujtár, Grünfelder 5, Szöllösi 7, Bősz, Lévay, Hajdú G., Kurbely 4, Sebestyén 1 Edző: Koleszár György

Büntetők: 7/5 ill. 1/1 Kiállítások: 4x2 perc ill. 4x2 perc

Debre Viktor: - Nehézre sikerült ez a meccs. Nehezen állt össze az öt – egyes védekezésünk. A hatos fal a második félidőben már sokkal jobb volt. Megmondom őszintén: olyan érzésem volt, hogy néhány kulcsjátékosom elfáradt a Csurgó meccs után. Ivonak és Gerinek azt hiszem sok volt ez a két meccs a hétre. Ivo hónapok óta nem tudott edzeni és Geri sem volt velünk hosszú hetekig. Összességében a végére szerencsére kikerekedett a teljesítményünk. Arra biztosan sokan emlékeznek, hogy itthon is és Pécsen is kikaptunk tőlük a legutóbbi mérkőzéseinken. Bizonyos szinten lehet, hogy még tartottunk is tőlük. A legfontosabb feladatot teljesítettük, megszereztük a két bajnoki pontot.