Rossz kezdés után, jó befejezés
2012. december 17.
16 – 16 – os első félidő után 35 – 26 – ra nyert csapatunk vasárnap este a Cegléd ellen a Földi Imre Sportcsarnokban.

A találkozó első gólját, az első percben Harsányi Gergely szerezte. Majd egy labdaszerzés után Salamon Ádám lőtt gyors gólt. A ceglédiek azonban pillanatok alatt egyenlítettek, sőt a 6. percre a vezetést is átvették. A 9. percben Harsányi ziccere kimaradt, ám a kipattanóból Pordán Bálint gólt szerzett, így ismét a hazaiaknál volt az előny. A 12. percben már 7-5 volt az állás, ám a következőkben a tatabányai hibákból Tóth Edmondék ismét egyenlíteni tudtak. 9 - 9 után lett 10, majd 11 – 9, sőt 12 – 9 is. Ez után ceglédi időkérés következett és két gyors Lepsényi gól. 12 – 11 - nél Debre Viktor is időt kért. A vendégek emberhátrányból is gólt tudtak szerezni, ezzel továbbra is ott voltak a tatabányai fiúk nyomában. Harminc perc játék után 16 – 16 volt az állás.

A második félidő második percében átvette a vezetést a Cegléd. Tomas Urban egyenlített, majd megint vezettek a vendégek. Lele Ákos beállós góljával lett egyenlő, majd egy újabb Lele góllal lett 19 – 18. Innentől aztán egyre nagyobb lett a különbség a két együttes között. Pordán Bálint 8, Lele Ákos 7, Tomas Urban 5 gólig jutott.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Szente, Kiss O. – Urban 5, Salamon 3, Iváncsik 3, Kiss Á. 2, Bodó, Harsányi 3, Putics 1, Törő 1, Lele 7, Pordán 8, Dobó, Kos, Rossoni 2 Edző: Debre Viktor

CEGLÉDI KSC: Erdélyi, Lengyel, Iglesias – Savón 3, Tóth E., Tóth N., Dengi 1, Csőke, Hódi 3, Benke 2, Mekaru 7, Gyuris, Lepsényi 3, Takács 3, Pocsai 1, Bíró 3 Edző: Kökény István

Kiállítások: 3x2 perc ill. 8x2 perc Hétméteresek: 1/1 ill. 3/3

Debre Viktor: - Az az igazság, hogy féltem ettől a mérkőzéstől, mert már játszottunk két ilyen meccset, hiszen az utolsó kettő is hasonlóra sikeredett. Az első félidő botrányos volt. A védekezésünk és a támadásunk is nagyon gyenge volt, nem éreztük a helyünket. A második félidőre szerencsére helyreállt a rend. Akkor megmutattuk, hogy mi egy csapat vagyunk, addigra fel is pörögtek a fiúk. Akkor már jobban nézett ki az egész.

- Szerdán jön az idei utolsó bajnoki, Vácon. - Az egy másik meccs lesz, de az biztos, hogy a mai első félidei teljesítményünk nem lesz elég. Veszíteni valónk nem lesz, hiszen a Tatabánya ott áll, ahol szeretne. Ha a szerdai meccset is behúzzuk még egy picit lépünk előre. Persze azt hozzá kell tennünk, hogy minden játékosunk nagyon fáradt és a sérültjeink sem lettek kevesebben. Voltak, akik ma is fájdalomcsillapítóval játszottak, betegek voltak. Persze győzni szeretnénk Vácon is. Szeretnénk szépen búcsúzni az évtől.