Győzelem a Gyöngyös ellen
2012. december 5.
Grundfos Tatabánya KC - B.Braun Gyöngyös 30 - 24 (18 - 10)

GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Szente, Kiss O. (kapusok), Bodó 3, Dobó, Harsányi G. 5, Iváncsik Á., Kiss Á. 3, Kos 4, Lele 5 (2), Pordán 3, Putics 1, Rossoni 1, Salamon, Törő 2, Urban 3 Edző: Debre Viktor

GYÖNGYÖS: Hudák, Holló (kapusok), Bakos 3, Debreczeni 1, Doros, Frey T. 8 (6), Gazda 1 (1), Gúnya 2, Koller 3, Oláh T. 2, Sándor Á., Szabó P. 3, Szalafai, Szöllősi Á., Tamási, Varsandán M. 1 Edző: Nagy Károly

Kiállítások: 4x2 ill. 4x2 perc Hétméteresek: 2/2 ill. 7/7

Győzelmet pakoltak a kézilabdás fiúk a csizmákba szerdán este. Debre Viktor tanítványai 18 – 10 – es félidő után 30 – 24 – re legyőzték a gyöngyösi együttest.

Megint több sérült nélkül kellett megoldani a „feladatot”. Dénes János törött csontja lassan gyógyul. Ivo Diaz már edz, de a keze még messze van az igazitól, labdát még nem foghat. Pásztor Ákos és Kocsis Csaba sem léphet már pályára az idei évben. Ők mindannyian a pálya széléről drukkoltak a társaknak.

A találkozó első gólját Törő Szabolcs szerezte, majd Igor Kos, Lele Ákos és Harsányi Gergely is betalált Hudák kapujába. A 9. percben Nagy Károly 4 – 2 – nél időt kért. Negyed óra játék után a mieink éppen kétszer annyi gólt lőttek, mint a vendégek. 8 – 4 – et mutatott az eredményjelző. 20 perc játék után 10 – 5 volt az állás. A 21. percre Frey büntetőjével 10 – 7 – re feljöttek a vendégek, ám ennél közelebb nem tudtak kerülni. A 25. percben, 15 – 8 – nál kapuscserével próbálkoztak a vendégek, de nem jártak sikerrel. Az első játékrész végére 18 – 10 volt az állás. Bodó Richárd a dudaszó pillanatában lőtte a tizennyolcadikat.

A második játékrész Lele Ákos büntetőjével indult, majd két Koller góllal folytatódott. Pordán gól, Kiss védés, Kos gól, Frey találat, Lele gól és Frey hetes volt a következő percek sorrendje. A második játékrészben már több volt a hiba mindkét oldalon. Tíz perccel a találkozó vége előtt kicsit fel is adták a vendégek, akkor amikor már kilenccel vezetett a Tatabánya. A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – B. Braun Gyöngyös 30 – 24.

A találkozó előtt köszöntötték a 70 esztendős Mózer Ferencet, aki az elmúlt évtizedeket játékosként, játékvezetőként és ellenőrként a kézilabda világában töltötte.