„Nem igazán játszottunk jól, de a végén helyén volt a fejünk és a szívünk.”
2012. november 7.
Öt góllal is vezetett a FTC/PLER, ám csapatunk az utolsó perceket jobban bírta, így egyetlen góllal, de ismét nyert a zöld – fehérek ellen. A 27 – 16 – os végeredmény azt jelenti, hogy a Grundfos Tatabánya KC jutott tovább a Magyar Kupában.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC – FTC/PLER 27 – 26 (12 – 13)

GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Szente, Kiss O. – Urban, Salamon 2, Iváncsik, Kiss Á. 2, Bodó, Harsányi 8 (4), Putics 2, Törő 1, Lele 7, Pordán 2, Dénes, Dobó, Kos 3, Rossoni Edző: Debre Viktor

FTC/PLER: Paul, Székely – Bak, Bakos 4, Pavlovic 5, Szűcs, Rév 4, Lendvay 4, Pálos 4, Kocsi, Laurenz 3 (3), Auth, Mazák 2, Marczinko, Mikita Edző: Zsiga Gyula

Hétméteresek: 4/4 ill. 4/2 Kiállítások: 6x2 perc ill. 6x2 perc

Szente, Harsányi, Kos, Salamon, Pordán, Lele, Törő összeállításban kezdett szerda este a FTC/PLER ellen a Grundfos Tatabánya KC. Debre Viktor együttese az elmúlt napokban folyamatosan alakult, formálódott, így mindenki tudta, hogy nem lesz egyszerű menet a jó erőkből álló fővárosiak ellen kiharcolni a továbbjutást.

A zöld – fehérek 0 - 2 - vel kezdtek, Rév Mátyás két gyors találatával. Az első tatabányai gólt Lele Ákos szerezte a 6. percben, majd Szente védése után Harsányi Gergely talált be gyorsan Paul Teodor kapujába. Lendvay Péter és Rév egy percen belül gólt szereztek, így csapatunk megint kapaszkodhatott. A 10. percben Igor Kos és Harsányi találatával 4 – 4 lett az állás. A követező percekben is úgy alakult, hogy a zöld – fehérek vezettek, majd a kék – fehérek egyenlítettek. A 17. percre ismét két gólos vezetést Zsiga Gyula együttese. Innen aztán jött egy tatabányai holtpont. A 22. percben már 6 – 11 volt az állás. A 24. percben egy páros kiállítás borzolta a kedélyeke, majd, a ferencvárosi kispad is „beszállt a meccsbe”, sárgalapot és kiállítást is begyűjtöttek. A 26. percre szinte elfogytak a csapatok a pályáról, hiszen 3 fővárosi mezőnyjátékos küzdött négy tatabányaival. Az utolsó öt percben Törő, Salamon, Putics és Kos is betalát és Szente is ziccert fogott. A másik oldalon csak Pálosnak sikerült a gólszerzés, így az első 30 perc 12 – 13 – al zárult.

A második játékrész gyors Harsányi góllal indult, így 13 – 13 – nál kezdődhetett minden előröl. A 3. percben egy kimaradt vendég ziccer után újabb Harsányi gólnak örülhettek a szurkolók. Öt perc játék után 16 – 16 – os döntetlennél tartottak a csapatok. Ekkor Kiss Olivér állt be Szente Gábor helyére. Csapatunk új igazolása azonnal ziccert fogott. Örömünk azonban nem tarthatott sokáig, hiszen negyed órával a mérkőzés vége előtt ismét kettővel vezettek Lendvayék. Sőt, a 19. percre háromra növelték előnyüket. A tatabányai fiúk ekkor mozgósították az utolsó erőtartalékokat, próbálták visszahozni a meccset. 22 – 23 – nál Zsiga Gyula időt kért. A 24. percben Bakos és Rév kiállításával közel másfél percig kettős emberhátrányban játszott a FTC. Ezt az időt szinte végig támadhatták a vendégek, így csak valamivel később sikerült ismét, sokadszor egyenlíteni. 24 – 23, 24 – 24, 25 – 24, 25 – 25, 26 – 25 után újabb páros kiállítás következett. Ezúttal Pordán Bálint és Kocsi András kapott 2 – 2 perces büntetést. Fél perccel a vége előtt Bakos góljával 29 – 29 volt az állás. Szinte ugyanekkor Dénes Jánosnak felmutatta a piros lapot a játékvezetői páros. 29,41 - nél Debre Viktor időt kért. Ez után Salamon Ádám megkülönböztető trikóban szállt be a játékba. A végső dudaszó előtt alig néhány másodperccel éppen Salamontól kapott egy jó labdát Törő Szabolcs, akivel szabálytalankodtak, így hetes következett. A büntetőt Harsányi Gergely magabiztosan értékesítette, így alakult ki a 27 – 26 – os végeredmény.

- Történt sok minden ezen a mai meccsen, de a lényeg, hogy nyertünk eggyel és továbbjutottunk a Magyar Kupában. – kezdte az értékelést Debre Viktor, a mérkőzés után. – Összességében úgy gondolom, hogy a szerencsésebb csapat nyert. Végig hátrányban voltunk, de a végére megfordult. Az utolsó másodpercekben a saját magunk javára tudtuk fordítani a találkozót. Ez egy nagyon fontos mérkőzés volt, egy nagyon fontos győzelem. Örülnünk kell neki. Nagyon nehéz dolog volt, mert tele vagyunk problémákkal. Próbáltam végig koncentrálni, nem igazán foglalkoztam a külvilággal. A végére nagyon keményen el is fáradtam. Volt egy edzőm, aki mindig azt mondta, hogy az a csapat, amelyik eggyel tud nyerni, az egy jó csapat. Mi most eggyel nyertünk, úgyhogy azt kell, mondjam, hogy jó csapat vagyunk. Majd meglátjuk, hogy ennek a mesteremnek mennyire volt igaza, tudjuk – e ezt folytatni vagy nem. Nekünk ez nagyon fontos volt, hogy továbbjussunk a Magyar Kupában. Küzdöttünk, hajtottunk, nem igazán játszottunk jól, de a végén helyén volt a fejünk és a szívünk.