Négy gólos hátránnyal utazunk a visszavágóra
2012. október 14.
Sajnos nem sikerült a szerdai, FTC elleni formát mutatniuk a tatabányai fiúknak szombaton este. Az Elverum Handball Herrer elleni EHF – Kupa találkozón 13 – 10 – es félidő után 23 – 27 – re nyertek a vendégek.

A tatabányai fiúk Szente, Urban, Kiss, Pordán, Dénes, Dobó, Törő összeállításban kezdték a találkozót. Az első percekben Dénes János lőtt mellé, Dobó Zsolt kapott sárgalapot, majd Salamon Ádám találta el a norvég kapus lábát. A mérkőzés első tatabányai gólját Lele Ákos szerezte, hétméteresből. A folytatásban sem változott a helyzet. Tomas Urban, Lele Ákos, Pordán Bálint ziccerei is kimaradtak. A 10. percben 4 – 3 volt az állás. Az első negyed óra elteltével Debre Viktor időt kért. Ezt követően Szentét Bartucz László váltotta a kapuban. Bodó Richárd 6 – 8 – ra alakította az állást. A 21. percben mindkét szélen cserélt a Tatabánya, Harsányi Gergely és Iváncsik Ádám próbált lendületet vinni a játékba. A félidő végén Harsányi két gólt is szerzett, ám a játékvezetők mindkét találatot érvénytelenítették, mondván, hogy a válogatott játékos vonalra lépett. Így az egy gólra való felzárkózás helyett, három lett közte a félidőre.

A második félidő első perceiben Bodó Richárd és Lele Ákos még gyors egymásután betalált, aztán öt perc hazai gólcsend következett. Salamon Ádám 7. percben szerzett góljával 13 – 18 volt az eredmény. 13 – 19 – nél aztán Debre Viktor ismét időt kért, próbálta felrázni csapatát. Putics Bence beállása után két gyors gólt lőtt, majd Harsányi Gergely is duplázott. Az utolsó 10 percben felpörgött a játék. Szente Gábor több norvég ziccert védett, így néhány könnyű gólt is szerezhettek a kék – fehérek.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Elverum Handball Herrer 23 – 27 (10 – 13)

GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Szente, Bartucz – Urban, Salamon 3, Iváncsik, Kiss 1, Bodó 3, Harsányi 2, Putics 3, Törő 1, Lele 8, Pordán 2 Edző: Debre Viktor

Elverum Handball Herrer: Morten, Rajkovic – Kjetil 4, Björkman 2, Ojala, Thon, Borresen, Rönnberg 2, Nordberg, Gullerud 3, Lindboe 5, Toft 4, Stegavik 2, Majnov 5 Edző: Berge Christian

Kiállítások: 4x2 perc ill. 6x2 perc Hetesek: 5/4 ill. 1/1

Debre Viktor: - A védekezésünk nem volt olyan hatékony, mint a Fradi ellen és a kapusaink sem fogtak úgy, ahogy én azt szerettem volna. A támadásban pedig óriási gondot okozott a magas védőfal átlövése. Vegyes érzéseim vannak. Ezzel a mai teljesítménnyel nem éreztem azt, hogy verhető lett volna az Elverum.

- Ha a szerdai formáját mutatta volna a csapat, akkor talán sok góllal is nyerhető lett volna ez a találkozó. - Ha sokkal nem is, de lehetett volna nyerni. Sajnos olyan elemi hibákat vétettünk, ami megpecsételte a sorsunkat. Amikor meg végre oda kerültünk, akkor meg elemi hibákat vétettünk. Ziccereket hibáztunk megint, gólokat ajándékoztunk nekik.

- Egy hét van a visszavágóig. Ledolgozható ez a négy gólos hátrány? - Igen, de nem ilyen játékkal. Én biztos vagyok benne, hogy ez a csapat otthon jobban fog játszani. Szerintem itt kicsit visszafogottak voltak és nem is kellett nagyon rohanniuk. Nekünk sokkal jobban kell játszanunk, mint ma itt, hogy legyen esélyünk. Magasak, erősek, képzettek, összeszokottak. Nagyon nehéz dolgunk lesz.

(fotó: Prokl Violetta)