A szív diadala volt
2012. október 10.
Lele Ákos 11 góljával, Szente Gábor bravúrjaival és a csapat összes tagjának hatalmas küzdelmével 30 – 24 – re nyert a Grundfos Tatabánya KC a FTC/PLER ellen szerdán este.

Az előjelek nem voltak túl jók, hiszen a csapat fele kisebb – nagyobb sérülésekkel bajlódik és vannak betegek is.

A tatabányai fiúk Szente – Urban, Kiss, Pordán, Dénes, Dobó, Törő összeállításban kezdték a találkozót. Támadásban pedig Lele Ákos és Salamon Ádám is pályán volt.

Bakos György szerezte a mérkőzés első gólját, amire Lele Ákos azonnal duplán válaszolt. Tíz perc játék után 4 – 3 – ra vezettek a hazai fiúk. Ekkor elkezdődött a „Szente – parádé”. Védés, indulás, gól, védés, gyors támadás, gól. Nagyjából ez volt a következő percek menetrendje. Lele Ákos sorra lőtte góljait, mellette pedig Törő Szabolcs, Dénes János, Kiss Ádám és Tomas Urban is betalált. 8 – 4 – es állásnál, a 14. percben Zsiga Gyula időt kért. A rövid szünet után már Paul Teodor állt a fővárosiak kapujába, ám a tatabányai fiúknak ezen az estén ez a csere sem jelentett akadályt. A szünetig még Debre Viktor is időt kért. A különbség pedig állandósulni látszott. Harminc perc játék után 13 – 11 volt az eredmény.

A második félidőt Szente – Törő, Lele, Pordán, Salamon, Kiss, Urban összeállításban kezdték a fiúk. Pordán Bálint és Tomas Urban adták meg a folytatás alaphangulatát, egy – egy nagyon gyors góllal. A 4. percben Bakos piros lapot érően szabálytalankodott Törő Szabolccsal. A 7. percben a hetek óta sérüléssel bajlódó Harsányi Gergely is pályára lépett. A 9. perctől Lele Ákost Bak megpróbálta kivenni a játékból, ám Ákos ma megállíthatatlan volt, összességében 11 találatig jutott. A félidő második felében Bodó Richárd adta meg a kegyelemdöfést a zöld – fehéreknek, amikor sorban egymás után három hatalmas bombát eresztett a fővárosiak kapujába.

Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – FTC/PLER 30 - 24 (13 – 11) GRUNDOFS TATABÁNYA KC: Szente, Bartucz (kapusok), Bodó 4, Dénes 1, Dobó, Gróf, Harsányi, Iváncsik Á., Kiss Á. 2, Lele 11 (3), Nagy, Pordán 4, Putics 1, Salamon 1, Törő 3 (1), Urban 3 Edző: Debre Viktor

FTC/PLER: Székely, Paul (kapusok), Auth 1, Bak 2, Bakos Gy. 2, Jakub, Kocsi 2, Leimeter, Lendvay 1, Marczinkó 4, Mazák 2, Pálos 1, Pavlovics 8, Rév 1, Szűcs Edző: Zsiga Gyula Kiállítások: 5x2 perc ill, 4x2 perc Hétméteresek: 4/4, ill. –

Debre Viktor: - Ez a győzelem mindenkinek kellett. Ilyenkor az ember kicsit tanácstalan, mert nem tudja, hogy mi történt. Pécsen borzalmasan gyenge játék, ma pedig egy – két játékos brillírozott. Szerintem nagyon jól játszottunk. Megmagyarázhatatlan.

- Mikor hitted el, hogy meglehet ez a meccs? - Annyira a Fradi fölé nőttünk ma, hogy egy pillanatig sem éreztem veszélyben a győzelmünket. Volt egy – két hullámvölgyünk, de a csapat mindig felülkerekedett ezeken. Adott pillanatban mindig volt valaki, aki megtolta a szekerünket. Nem is emelnék ki senkit, mert azt gondolom, hogy aki pályára lépett, az mindenki hozzátett valamit ehhez a győzelemhez és ez a legfontosabb.