Idénykezdetnek jó volt
2012. szeptember 7.

Grundfos Tatabánya KC – Orosháza – Linamar 28 – 24 (16 – 13)

GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Bartucz, Szente (kapusok), Bodó, Dénes, Diaz 4, Dobó, Harsányi G. 8 (5), Iváncsik Á. 3, Kiss Á. 3 (1), Lele 7 (1), Pásztor 1, Pordán 2, Törő Edző: Debre Viktor

OROSHÁZA: Herjeczki, Pajkó (kapusok), Bajusz 9 (4), Balda 3 (1), Bali, Berta, Dukic 7, Harsányi V., Holpert 2, Kanyó Á. 1, Lászlai, Mazic 2, Morva, Raffai, Szabó P. Edző: Füzesi Ferenc

Kiállítások: 5×2 perc ill. 6×2 perc Hétméteresek: 10/7 ill. 6/5

Szente, Harsányi, Diaz, Pordán, Dénes, Dobó, Törő összeállításban kezdte a szezont és az Orosháza elleni mérkőzést, pénteken este a Grundfos Tatabánya KC.

A találkozó első gólját Balda Ákos szerezte, majd Kiss Ádám válaszolt, szinte azonnal. Dukic gólja után 2 – 1 – re vezetett Füzesi Ferenc együttese, ám Pordán Bálint és Harsányi Gergely góljai után megszerezte a vezetést a hazai csapat. Innen már nem is adták ki a kezükből a vezetést a tatabányai fiúk. A 10. percre Harsányi 4. góljával 7 – 3 volt az állás. A félidő második felében állandósult a három – négy gólos különbség. A 23. percben Szente Gábort Bartucz László váltotta a kapuban. Az első játékrész 16 – 13 – as hazai vezetéssel zárult.

A második harminc percnek Bartucz, Iváncsik, Lele, Kiss, Diaz, Pásztor összeállításban futott neki a Grundfos Tatabánya. Két Bartucz védés után, két gyors góllal kezdett a csapat. A 10 – 12. perc Lele Ákosé volt. Az átlövő háromszor volt eredményes. A másik oldalon Bajusz volt feltartóztathatatlan. Az egykori válogatott kilencszer volt eredményes. A 45. percben a tatabányai kapuban vissza csere volt. Szente ziccereket védett, amiből néhány könnyű, gyors gól is született.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Orosháza – Linamar 28 – 24 (16 – 13)

Debre Viktor: – Idénykezdetnek jó volt. Szerintem magabiztos győzelem volt, igaz az eredmény nem feltétlenül ezt mutatja. Végig mi uraltuk a játékot, és három gólnál nem nagyon tudtak közelebb jönni. Az az igazság, hogy rengeteg ziccert hibáztunk, ránk fért volna a kicsit nagyobb koncentráció. Nehéz héten vagyunk túl, vannak problémáink, betegeink, sérültjeink. Nem nagyon tudtunk együtt készülni és ez meg is látszott, főleg védekezésben. Összességében úgy gondolom, idénykezdetnek jó volt. Szerintem az Orosháza sem játszott rosszul. Nem lesz könnyű ellenfél a többi csapatnak sem.