Tatabánya Carbonex KC – B.Braun Gyöngyös 36 – 27 (18 – 15)

Tatabánya Carbonex KC: Szente, Iváncsik 1, Lele 10, Pordán 2, Vedran 2, Rédei 4, Harsányi 9 (2) Cs.: Bartucz, Pásztor, Diaz 1, Szabó, Kocsis, Kanyó 2, Takács 3, Dénes, Gál 2 Edző: Debre Viktor

B. Braun Gyöngyös: Tamási, Sándor Á., Gazdag 5 (3), Debreczeni D. 6, Balogh Zs. 7 (2), Szalafai 2, Koller 3 Cs.: Kenyeres, Halász 1, Sándor R. 1, Juhász 2, Doros, Gúnya Edző: Nagy Károly

Kiállítások: 5x2 perc ill. 4x2 perc Hetesek: 2/2 ill. 5/5

Győzött vasárnap a Gyöngyös ellen a Tatabánya Carbonex KC, ezzel az ötödik helyen zárta a Budapest Bank Liga 2011 – 12 – es szezonját.

Debre Viktor együttese kicsit döcögősen kezdte a szezonzárót. A hatodik percben 3 – 3 volt az állás. A 20. percig vezetést szerzett a Carbonex, majd egyenlített a Gyöngyös. Ezt játszották a csapatok. Akkor aztán a Dénes, Szabó, Pordán belső hármas illetve Diaz és Gál is „beszálltak”. Ekkor változott a játék képe, és szinte pillanatok alatt 3 gól lett a különbség. Nem sokáig. A 24. percre 14 – 13 – ra ismét felzárkózott a Gyöngyös. Az első félidő végére mégis 18 – 15 lett az eredmény. Az utolsó pillanatban Lele Ákos lőtt gólt, mely a hetedik találata volt.

A második félidőt Lele Ákos gólja nyitotta, majd Takács, Pordán Bálint és Rédei is betalált. A 9. percben a gyöngyösi tréner, Nagy Károly időt kért. Ekkor 23 – 17 – et mutatott az eredményjelző. A 11. percben Harsányi Gergely is megkezdte a gólgyártást. A válogatott szélső a mérkőzés előtt Bódi Dezsőtő, a Magyar Kézilabda Szövetség elnökségi tagjától vehette át a szezon legjobb jobbszélsőjének járó díjat. (Mint erről korábban beszámoltunk a magyar drukkerek sorozatban ötödször választhatták meg a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga legjobbjait. A szavazatok alapján az All – Star csapatba négy veszprémi és két szegedi játékos mellett Harsányi Gergely került) A 22. percig Harsányi hatszor volt eredményes.

Az utolsó 10 percnek 30 – 21 – el vágtak neki a csapatok. A vége 36 – 27 – es tatabányai győzelem lett.

A Tatabánya Carbonex KC játékosai május végéig még együtt maradnak. Utána mindenki elkezdi megérdemelt pihenőjét.