Könnyed tatabányai győzelem
2012. május 12.
Végeredmény: Tatabánya Carbonex KC – Kecskemét 34 – 16

Tatabánya Carbonex KC: Szente – Harsányi 5, Rédei 1, Pordán 3, Hud 4, Lele 5 (2), Iváncsik Á, 2. Cs: Bartucz (kapus), Dénes 1, Kocsis Cs. 1, Gál, Kanyó 3, Takács B. 1, Pásztor 8 (1), Szabó Gy. Edző: Debre Viktor

Kecskemét: Nagy L. – Temesvári 3, Berta 3, Dobó 3(1), Bajusz 4, Kupcsik 1, Varsandán M. Cs: Kiss O. (kapus), Varsandán Á. 1, Huszti. Edző: Avar György

Kiállítások: 3x2 ill. 3x2 perc

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1

Szente – Harsányi, Rédei, Lele, Pordán, Vedran, Iváncsik összeállításban kezdte a Kecskemét elleni mérkőzést szombaton este a Tatabánya Carbonex KC.

A rájátszás és a szezon utolsó előtti mérkőzésén Berta Róbert, majd Bajusz Sándor lőtték az első gólokat. Pordán és Dénes találataival egyenlítettek a tatabányai fiúk. A mérkőzés 10. percéig még szoros volt, ám onnan szinte percről – percre növelte előnyét a Carbonex. Negyed óra elteltével már 10 – 5 volt az állás. Ekkor elkezdődtek a tatabányai „cserélgetések” is. A vendégek szenvedtek a pályán, míg a hazaiaknak szinte minden bejött. A 27. percben Szente Gábor büntetőt hárított. Az első 30 percet 16 – 7 – el zárták a csapatok.

A második játékrészt Bartucz – Harsányi, Rédei, Szabó, Pordán, Kanyó összeállításban, emberhátrányban kezdte a Carbonex. Mindkét együttes ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta. Avar György együttese sokat hibázott, míg a hazai fiúk minden lehetőséget kihasználtak. Könnyű, gyors gólokat lőttek Iváncsik Ádámék. 26 – 11 – nél néha már „cifrázták” is a fiúk. Pásztor Ákos 16 perc alatt 7 gólt lőtt. A 22. percben Bartucz László is hetest fogott. Mellette pedig rengeteg ziccert, amiből aztán könnyedén indulhattak és szerezhettek gólokat a társak.