Vereség Gyöngyösön
2012. március 10.
Végeredmény: B. Braun Gyöngyös – Tatabánya Carbonex KC 27 - 26

Nem várt vereséget szenvedett szombaton este a Tatabánya Carbonex KC Gyöngyösösn. A tatabányai csapatnak pedig nagyon fontos lett volna a győzelem, hogy ott lehessenek a rájátszásban a Budapest Bank Liga legjobb négy együttese között.

Akárcsak a vége, a mérkőzés eleje is a Gyöngyösnek sikerült jobban. 5 perc alatt Halászék öt gólt lőttek, míg a kék – fehéreknél egyedül Hud Vedran szerzett gólt.

A 10. percre 5 – 4 – re felzárkózott ugyan a Tatabánya, de a hazaiak tartani tudták a különbséget. A 13. percben Lele Ákos büntetőjét védte a fantasztikus napok kifogó gyöngyösi kapus, Kenyeres. A kipattanóból azonban Lele gólt szerzett, így 6 – 6 – os döntetlen volt az állás.

A következő percekben egy találat itt, egy ott. A 20. percig a gyöngyösiek gólt lőttek, aztán egyenlítettek a vendégek. A 20. percben aztán Takács Bence góljával először vezetett a Carbonex.

A mérkőzés ezen időszakában mindkét csapat sokat hibázott. Kiállítások, belemenések, eladott labdák. A 24. percben Lele másodszor rontott hetest. Szinte azonnal Gál Gyulát másodszor is kiállították. Az első félidő után 14 – 12 – re vezetett a Gyöngyös.

A második játékrész hasonlóan folytatódott tatabányai szempontból. A Gyöngyösnek elsősorban Kenyeres, Halász és Balogh jó játékával ment, a Tatabánya játéka pedig akadozott.

A 7. percben megint hárommal vezetett a Gyöngyös.

A 14. perctől úgy tűnt változás jöhet. Rédei góljával 20 – 19 – re felzárkóztak a kék – fehérek, Bartucz egymás után három ziccert védett. A 16. percre Diaz és Pordán Bálint góljával 20 – 21 – re fordított a Tatabánya.

A mérkőzés vége előtt 5 perccel 24 – 24 volt az állás. Gál Gyula megkapta harmadik 2 perces büntetését, így rá nem számíthatott Debre Viktor a hajrában.

A 29. percben 26 – 26 – ot mutatott az eredményjelző. Az utolsó másodpercekben büntetőt lőhetett a Gyöngyös. A mérkőzésen végig jól játszó Balogh értékesítette, és szerezte meg csapatának a győzelmet.

A végeredmény: B. Braun Gyöngyös – Tatabánya Carbonex KC 27 - 26