Nem sikerült a bravúr a Tisza partján
2012. február 23.
Pick – Szeged – Tatabánya Carbonex KC 28 – 17 (13 – 7)

SZEGED: Tatai, Mikler, Tóth – Prodanovic 8 (3), Pribanic 1, Bajorhegyi 1, Czina, Beocsanin 5, Vadkerti 2., Tóth M. (kapusok), Sulc 5, Ancsin 4, Zubai Sz. 1, Nagy N. 1 Edző: Skaliczki László

TATABÁNYA CARBONEX KC: Szente, Bartucz – Harsányi 1, Díaz 3, Dénes, Pordán, Lele 10 (4), Kanyó Á. 1., Szabó Gy., Hud 1, Rédei, Iváncsik Á., Gál 1, Takács B., Pásztor, Kocsis Edző: Debre Viktor

Kiállítások: 12, ill. 6 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4

Nem sikerült a bravúr a Tisza partján a Tatabánya Carbonex együttesének. A szerdai, Csurgó elleni magabiztos győzelem után mindenki bízott a jó folytatásban. Sajnos nem így alakult.

A Pick – Szeged már az első percekben tudatosítani akarta mindenkiben, hogy ezen a találkozón más nem nyerhet, csak ők. Ugyan a találkozó első gólját Lele Ákos szerezte, de az újabb Carbonex és Lele találatig 6 percet kellett várni.

A 20. percben 9 – 3 volt az állás. A tatabányai fiúk közül egyedül Lele tudta felvenni a versenyt a hazaiakkal. Közben a másik oldalon Tatai parádézott a kapuban, és jól működött a szegedi védelem is.

A félidő vége előtti 2 percben 4 gyors gólt szerzett a Skaliczki csapat. Harminc perc játék után 13 – 7 volt az állás.

A második félidő is hasonlóan alakult. Ivo Diaz a második és a hetedik percben betalált, 17 – 9 volt az eredmény.

A 19. percben Dénes Jánost fejbe találta egy lövés. A védő játékost le is kellett cserélni.

A 26. percben 24 – 17 volt az állás. Az utolsó négy percben azonban csak a hazaiak találtak be a kapuba, tudtak gólt szerezni. Így alakult ki a 28 – 17 – es végeredmény.

Debre Viktor: – Finoman szólva sem ezt beszéltük meg. Már az elején elengedtük a Szegedet, majd végig futottunk az eredmény után. A védekezésünk néha összeállt, aztán megint szétesett, ám támadásban csak Lele Ákos játszott jól. A további három meccsünket kötelező megnyernünk, de a négybe kerülésünkhöz az is kell még az is kell, hogy a Csurgó vagy a Füred hibázzon.