hirdetés
Hírek Klub Csapat Utánpótlás Meccsek Galéria Webshop Kapcsolat
Kövess minket:

Hírek
Mocsai Lajos szerint ez a különbség túlzás
2012. február 10.
Mocsai Lajos és együttese az MKB Veszprém egy szomorú napon érkezett Tatabányára, bajnoki mérkőzést játszani. Sokaknak feltűnt, hogy a veszprémi tréner a „francia verő” fekete ingében állt a kispad mellett. Mocsai Lajos azonban elmondta: nem babonából vette fel az inget. Ennek egészen más soka volt.

- A fekete ruha Marian Cozma miatt van rajtam. Ma van harmadik éve, hogy nincs köztünk. Úgy jöttünk el Veszprémből, hogy a szobránál megemlékeztünk róla. Ezért vagyok feketében. – mondta a szerdai mérkőzés után Mocsai Lajos.

A tréner szerint a szerdai 13 gólos különbség túlzás. - Az a védekező játék, amit most sikerült játszanunk jó alap lehet a hétvégi sorsdöntő, Bajnokok Ligája meccshez. Jó erőben vagyunk, jól játszott a csapatom. Bekövetkezett az, amit ilyenkor tudomásul kell vennünk: egy világverseny hat – nyolc meccsét lejátszó csapat más frekvencián kézilabdázik, mint az a csapat, amely normál felkészülésben van, hiába dolgoznak sokat, tisztességesen. Azt gondolom, lényeges volt, hogy az átlövőket, Diazt, Lelét, Rédeit tudtuk tartani. A vonal játékosokat kizártuk a játékból. A szélsők is csak nagyon ritkán jutottak játékhoz. Erős, robosszus védelmünk volt. Ebből sokszor a kontráink is jól sikerültek. Felállt fal ellen jól játszottunk, lábbal nem tudott követni bennünket a Carbonex. 12 – 14 gólos különbséget egy Tatabánya ellen – akiket én nagyra tartok – túlzásnak tartok.

- Eddig is sok közös pont volt a Tatabánya Carbonex és az MKB Veszprém között. Most újabb ilyen lett, Tomas Urban. - Tudjuk, hogy a tatabányai közönségben sokan szurkolnak nekünk. Itt nagyon magas a kézilabda kultúra, én nagyon szeretek ide jönni. Nehéz meccseket játszunk, igaz a mostani nem volt az. Tomas Urbannak nagyon örülök, mert kevés helyzetből, egy edzéssel, magabiztosan, nehéz helyzetből szép gólokat lőtt. Szerintem sok van ebben a fiatalemberben. Bízom benne, hogy nálunk otthonra talál. Az én játékosaim nagyon jó emberek, ezért is jó velük dolgozni.




TABELLA
1. ONE Veszprém HC50
2. OTP Bank - PICK Szeged44
3. FTC-Green Collect39
4. MOL Tatabánya KC34
5. Balatonfüredi KSE31
6. ETO University Handball Team28
7. Csurgói KK 25
8. HE-DO B.Braun-Gyöngyös22
9. Carbonex-Komló19
10. PLER-Budapest 17
11. NEKA16
12. CYEB-Budakalász 15
13. Dabas KC 13
14. QHB Eger11




Támogatók







 undefined  undefined        undefinedundefined           






© 2025 Tatabányai Kézilabda Kft. - Minden jog fenntartva!
Készítette és üzemelteti: Mile Informatika Kft. | CMS powered by Neoport Core engine

88:88
XX:XX
II:II
00:00
KÖVETKEZŐ MÉRKŐZÉS:
Mol-Pick Szeged - Grundfos Tatabánya KC // 09.07. 18:30
HÍREK KLUB CSAPAT UTÁNPÓTLÁS MECCSEK GALÉRIA WEBSHOP Kapcsolat