Tatabánya Carbonex KC - MKB Veszprém 21 – 34 (8 – 17)

Tatabánya Carbonex KC: Szente, Bartucz – Harsányi 2, Diaz 3, Dénes, Szabó Gy., Gál 3, Iváncsik Á. 3, Hud 3, Lele 1 (1), Bodó, Rédei 1, Pordán 2, Pásztor 1, Kanyó Á. 1, Takács B. 1 Edző: Debre Viktor

MKB Veszprém: Alilovic, Fazekas – Gulyás 4, Vujin 7 (2), Császár 5, Sulic 3, Ilyés 3, Iváncsik G. 3. Schuch 1, Laluska 4, Pérez 1, Vilovszki, Terzic, Korozija 1, Urban 2 Edző: Mocsai Lajos

Kiállítások: 4x2 perc ill. 6x2 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2

Marian Cozma halálának harmadik évfordulóján találkozott egymással a Tatabánya Carbonex KC és az MKB Veszprém együttese. Ez alkalomból több hazai és vendég szurkoló is mécsest gyújtott a Földi Imre Sportcsarnok előtt, illetve az úgynevezett „B – közép” egy mezt is kifüggesztett a mérkőzés idejére, ezzel is tisztelegve Marian emléke előtt.

A tatabányai fiúk nem kezdték jól a mérkőzést. Hat percnek kellett eltelnie, hogy megszülessen az első hazai gól. A Veszprém akkor már háromnál tartott. 2 – 6 – nál Debre Viktor időt kért, ám ezúttal ez sem segített. Húsz perc játék után 4 – 13 volt az állás. Míg a tatabányaiaknál Vedran, Harsányi, Lele és Gál Gyula talált csak be a jó napot kifogó Alilovic kapujába, addig a veszprémiek több könnyű gólt lőttek és a védelmük is jól működött.

A félidő végéig Szente ugyan bemutatott néhány bravúrt, de a támadás akadozott. A Veszprém minden egyes hibát könyörtelenül kihasznált, így harminc perc játék után 8 – 17 volt az állás.

A második félidőben többet cserélt Debre Viktor és Mocsai Lajos is. Harsányiék nyolc perc alatt 4 gólt szereztek, így sikerült közelebb kerülni a vendégekhez. A 8. percben 12 – 21 volt az állás. Onnan aztán nyolc perc tatabányai gólcsend következett.

A teltházas Földi Imre Sportcsarnokban akkor lett ismét igazán jó a hangulat, amikor a második félidő felénél a tatabányai fiúk kettő perc alatt három gyors gólt szereztek.

A mérkőzés utolsó 10 percében Szentét Bartucz László váltotta a kapuban. A fiatal hálóőrnek is voltak szép védései. Ennek és a javuló védelemnek köszönhetően a 22., 23. percben is három gyors tatabányai gól is születhetett. Ekkor 18 – 28 – at mutatott az eredményjelző.

A vége ezúttal 13 gólos különbség lett. Az eredmény: Tatabánya Carbonex KC - MKB Veszprém 21 – 34.

Debre Viktor: - Az első félidőben abszolút nem működtünk. Nagyon rosszul játszottunk. Folyamatosan azokat a hibákat vétettük, amiről egész héten beszéltünk, hogy mire figyeljünk. Gondolok itt a támadásra, a védekezésre, a visszafutásra. Egész héten azt kértem, hogy ne adjunk könnyű labdákat a kezükbe, hiszen keményen megbüntetik minden egyes hibánkat. Ehhez képest hibát hibára halmoztunk. A másik, ami szembetűnő az az, hogy ilyen mérkőzéseken az átlövő teljesítményünk nulla. Nem tudunk kintről gólt lőni. Egy ilyen meccsen pedig nagyon kevés az, amit mi vonalról tudunk lőni.