Tatabánya Carbonex KC – Balatonfüredi KC 23 – 25 (9 – 14)

Tatabánya Carbonex KC: Szente, Bartucz – Pásztor Á., Diaz 4, Iváncsik 3, Harsányi 3, Szabó T., Kocsis, Kanyó 1, Rédei 5, Lele 6 (4), Pordán, Takács, Dénes, Bodó 1, Gróf Edző: Debre Viktor

Balatonfüredi KC: Szathmári, Szabó – Hornyák, Mateo, Németh, Salamon, Kis, Lelkes 1, Benmiloud, Lókodi, Szöllősi 5, Pásztor 3, Tombor 4, Sandrk 10, Zdolik, Ivanov 2 Edző: Sótonyi László

Végig vezetett a Tatabánya Carbonex KC ellen a Balatonfüred együttese szerdán este, így vitte el a két pontot a Földi Imre Sportcsarnokból.

A fürediek rögtön az elején vezetést szereztek. A Carbonex Rédei István góljával a 10. percben még egyenlíteni tudott, ám onnantól a Füred irányított.

A 20. percben 7 – 9 volt az állás, aztán percről percre nőtt a különbség. A 24. percre már öt gól volt közte, 7 – 12 – t mutatott az eredményjelző.

Az első félidő 9 – 14 – es eredménnyel ért véget. A Balatonfüred vezéregyénisége Josip Sandrk volt, aki egymaga nyolc gól jegyzett harminc perc alatt.

A második félidőben még inkább érezhető volt a tatabányai fiúkon, hogy fáradtak. Ennek ellenére volt néhány pillanat, amikor úgy tűnt lehet keresnivalójuk.

A 12. percre kettőre olvadt a különbség. Akkor úgy látszott, talán elkezdődik valami tatabányai oldalon. Sajnos nem így történt. A Carbonex „beragadt”, míg a Füred zsinórban hármat lőtt.

A találkozó vége előtt 5 perccel ismét egy jobb periódus következett. Megint sikerült kettőre csökkenteni a különbséget. Ám innentől – sajnos – nem volt tovább.

A Balatonfüred megint elvitte Tatabányáról a két bajnoki pontot.

Debre Viktor: - Az a plusz két pont, amit szereztünk a Szeged ellen, az most elúszott. Kár érte. Az elejétől nem voltunk ott a mérkőzésben. Látszott, hogy nem koncentráltunk eléggé. Nem volt jó a támadásunk és a védekezésünk sem. Teljesen szétestünk. A védekezésünk nem volt elég masszív, a kapusunk nem tudott védeni, támadásban pedig kapkodtunk. Nem volt meg az a magabiztosságunk hátul, ami ahhoz kellett volna, hogy elől nyugodtan tudjunk játszani. A Füred kihasználta a hibáinkat. Ők könnyű gólokat lőttek, mi meg végig szaladtunk utánuk. Nekünk volt sürgős, mi hibáztunk bele többet. Ha az utolsó két percet nézzük, még akkor is lett volna talán esélyünk a pontszerzésre, de belehibáztunk. Nem koncentráltunk megfelelően. Mindig szokott vezéregyéniség lenni a csapatban, ma nem volt. Rosszul játszott az egész csapat.

Sótonyi László: - Nagy mérkőzést játszottunk. Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk, mert Tatabányán nagyon nehéz nyerni.

A Tatabánya Carbonex csapata pénteken korán reggel buszra száll, hogy szombaton este lejátssza EHF – Kupa visszavágóját Göppingenben. December 7 – én pedig Budapesten játszik Magyar Kupa mérkőzést a Debre - legénység, az FTC/PLER ellen.