Győzelem az első mérkőzésen
2011. szeptember 2.

TATABÁNYA CARBONEX KC – OROSHÁZI FKSE 31 – 22 (15 – 9)

TATABÁNYA CARBONEX KC: Szente, Bartucz (kapusok), Pásztor 2, Diaz 2, Kun, Iváncsik 5, Harsányi 11 (8), Szabó 1, Kocsis, Kanyó 1, Lele 7, Pordán 1, Takács 1 (1) Edző: Debre Viktor

OROSHÁZI FKSE ALEXANDRA: Szikora, Herjeczki (kapusok), Ambrus 1, Raffai 1, Kovács 1, Harsányi V. 2 (1), Berta 1, Lászlai, Gazsó, Mazic 3, Bali 4, Dukic 5, Balda 4 (3) Pajkó Edző: Füzesi Ferenc

Kiállítások: 6x2 perc ill. 4x2 perc

Büntetők: 9/9 ill. 5/3

Pordán Bálint találatával indult a 2011 – 12 – es szezon Tatabányán. Gyorsan érkezett a válasz. Az ötödik perc tájékán a mérkőzés két „gólzsákja” Harsányi Gergely és Lele Ákos is megszerezték első góljaikat. A 12. percben 4 – 3 – ra felzárkózott az Orosháza. Ám alig néhány perc múlva már három, sőt négy gólra is nőtt a különbség. Az első játékrész hajrájában szinte percről percre nőtt a különbség.

A második félidőt Bartucz László kezdte a kapuban, ám Szente Gábor büntetőkre visszajött. Kettőt védett is. Harsányi, Lele, Iváncsik sorra lőtte a gólokat, ám védekezésben Szabó és Dénes gyűjtögették a 2 perces büntetéseket. A Carbonex magabiztosan győzött végül az első mérkőzésén.

Debre Viktor: - Vegyesek az érzéseim. - mondta a mérkőzés után a tréner. - Támadásban sem és védekezésben sem azt kaptam vissza, amit vártam. Van még mit javulnunk. Olyan elemi hibákat vétettünk, amit ezen a szinten már nem szabadna. Főleg védekezésben. Szerintem ma ott gyengék voltunk. Ott megvertek minket egy az egyben. A támadás idény eleji volt. Vannak új embereink, idő kell, hogy összeszokjunk.

- Balatonfüreden ez elég lesz? - Nem, ez ott biztosan kevés lesz. Az egy másik mérkőzés lesz. Szerintem a fiúk is máshogy állnak majd hozzá. A védekezésünket fel kell keményíteni és támadásban sem hiányozatunk olyan sokat, mint ma.