1 – 1 a bronzcsata
2011. május 14.

29 – 26 – ra nyert a bronzéremét vívott csata második mérkőzésén a Tatabánya Carbonex együttese a Celebi – FTC ellen. Ezzel 1 – 1 – re áll az egyik csapat három győzelméig tartó párharc.

A Földi Imre Sportcsarnokban fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat. Ivo Diaz góljával kezdődött a mérkőzés, majd Mazák és Kelecsevics talált be Szente kapujába. Pordán még gyorsan egyenlíteni tudott, majd nyolc perces gólcsend következett. A 20. percben 7 – 9 – re a zöld – fehérek vezettek, ám a tatabányai fiúk néhány perc alatt ledolgozták a hátrányt. Sőt, az első 30 perc végére már kettővel a kék – fehérek vezettek.

A második játékrész hetedik percében Kocsis Csaba góljával már hárommal is vezettek a hazaiak, ám a FTC igyekezett minden hibát kihasználni és egyre közelebb férkőzni a Carbonexhez. A 15. percben már csak egy gól volt a különbség, ám pár perc múlva megint három volt közte. A végére három gól lett a különbség, 29 – 26.

Budapest Bank Férfi Liga, rájátszás, 3. helyért, 2. mérkőzés:

TATABÁNYA CARBONEX – CELEBI - FTC 29 - 26 (12 - 10)

TATABÁNYA CARBONEX: Szente, Melus (kapusok), Dénes, Diaz 4, Halász 4, Harsányi 3 (2), Kekezovics 6 (1), Kocsis 5, Lele 5, Nagy, Pordán 2, Szabó Gy. Edző: Debre Viktor

Celebi - FTC: Paul, Perger (kapusok), Bakos 1, Bendó 3, Buday 6 (3), Czina, Kelecsevics 10, Kos, Lepsényi, Mazák 4, Németh T. 1, Szöllősi, Tóth J., Török, Wieszt 1 Edző: Vladan Matics

Kiállítások: 12, ill. 10 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3

Debre Viktor: - Nincsenek különösebb érzéseim. Örülök, hogy nyertünk. Nem volt egyszerű, de a győzelem volt a legfontosabb. Erre is készültünk, hogy nem lesz vége három meccs alatt. Megyünk jövő héten, ideális lenne, ha tudnánk nyerni ott is. Ma jó volt a kapusteljesítmény és valamilyen szinten jobb volt a támadójátékunk, mint az első meccsen. Tudtunk indítás gólokat lőni. Na, és itt mögöttünk volt a közönségünk, és ez nagyon sokat számít. Szerintem nagy lendületet adat egy csapatnak, ha a közönsége odaáll a társaság mögé. A jövő héten is jó lenne győzni, bár tudjuk, hogy nem lesz egyszerű.