Három gólos vereség a Barátság Kupa mérkőzésen
2011. március 23.
Tatran Presov – Tatabánya Carbonex KC 29 - 26 (12 – 16)

A Barátság Kupa mérkőzésre nem utazott el a csapattal a két beteg, Ivo Diaz és Kanyó Bence, illetve a junior válogatottal dolgozó Kanyó Antal. Michal Melus csütörtökön megy ismét ultrahangra a sérült combjával, így rá most sem számíthatott Debre Viktor, vezetőedző.

Szente – Harsányi, Kiss, Pordán, Nagy, Halász, Kekezovic összeállításban kezdte a Carbonex a mérkőzést.

1. perc NAGY TAMÁS 0 – 1

3. perc Dénes János sárga

4. perc Szente védése után gyors támadás végén, KEKEZOVIC MARINKO 0 – 2

6. perc KEKEZOVIC MARINKO második góljával 0 – 3

7. perc Büntetőből megszerezte első gólját a Presov, 1 - 3

7. perc 2 – 3

8. perc HARSÁNYI GERGELY 2 – 4

9. perc 3 – 4

9. perc KISS ÁDÁM 3 – 5

10. perc 4 – 5

10. perc HALÁSZ MÁTÉ 4 – 6

10. perc Harsányi Gergely sárga

11. perc 5 – 6

12. perc 6 – 6

13. perc HALÁSZ MÁTÉ 6 – 7

14. perc PORDÁN BÁLINT 6 – 8

15. perc NAGY TAMÁS 6 – 9

15. perc 7 – 9

16. perc 8 – 9

17. perc HALÁSZ MÁTÉ újabb góljával 8 – 10

18. perc Emberhátrányban a Carbonex - Dénes János 2 perc

18. perc 9 – 10

19. perc NAGY TAMÁS 9 – 11

20. perc 10 – 11

22. perc LELE ÁKOS 10 – 12

22. perc Pordán Bálint sárga

22. perc Ismét emberhátrányban a Carbonex – Pordán Bálint 2 perc

23. perc HARSÁNYI GERGELY ismét betalált, 10 – 13

24. perc 11 – 13

25. perc KOCSIS CSABA 11 – 14

26. perc NAGY TAMÁS góljával 11 – 15

26. perc Időt kért a hazai csapat edzője

27. perc 12 – 15

29. perc KOCSIS CSABA 12 – 16

Az első félidő végén 12 – 16 – ra vezet a Tatabánya Carbonex.

Az első harminc perc néha „edzőmeccs szagú” volt. A hazaiak azonban jó „edzőpartnernek” bizonyultak, hiszen öt egyes védekezéssel, emberfogással is próbálták megakadályozni a tatabányai fiúkat a gólszerzésben.

A második félidőt Szente – Urban, Kiss, Dénes, Szabó, Kocsis, Kekezovic összeállításban kezdte a Carbonex.

1. perc 13 – 16

1. perc Emberhátrányban a Carbonex – Szabó György 2 perc

1. perc NAGY TAMÁS 13 – 17

2. perc 14 – 17

2. perc 15 – 17

5. perc 16 – 17

Régen látott összeállításban támad a Carbonex. Urban, Kiss, Nagy, Lele, Kocsis, Kekezovic hatos kezdte támadásban a második játékrészt.

7. perc Ismét emberhátrányban a Carbonex – Kiss Ádám 2 perc

7. perc KOCSIS CSABA emberhátrányban is betalált, 17 – 18

7. perc 18 – 18

8. perc Először a mérkőzés során vezet a Presov, 19 – 18

9. perc LELE ÁKOS 19 – 19

10. perc Megint emberhátrányban a Carbonex – Kiss Ádám másodszor kapott 2 perces büntetést

11. perc 20 – 19

12. perc 21 – 19

12. perc Pordán és Halász támadásban ismét pályán

14. perc Büntetőből tovább növelte előnyét a Presov, 22 – 19

14. perc 23 – 19

14. perc Debre Viktor időt kért

15. perc HALÁSZ MÁTÉ 23 – 20

16. perc 24 – 20

17. perc LELE ÁKOS 24 – 21

18. perc Először a mérkőzésen emberelőnyben a Carbonex.

18. perc Harsányi Gergely is pályán támadásban. (Kiss, Halász, Nagy, Lele, Pordán, Harsányi)

21. perc NAGY TAMÁS 24 – 22

23. perc LELE ÁKOS 24 – 23

23. perc Csere a tatabányai kapuban. Szente helyett Melhardt Márton

24. perc 25 – 23

25. perc HARSÁNYI GERGELY 25 – 24

25. perc 25 – 24

26. perc PORDÁN BÁLINT 26 – 25

26. perc Emberelőnyben a Tatabánya Carbonex csapata.

28. perc 27 – 25

29. perc LELE ÁKOS 27 – 26

30. perc 28 – 26

30. perc 29 - 26

A második félidőben keményebben védekeztek a hazaiak. A tatabányaiak hibáit kihasználva fordított a Presov. Ugyan többször feljöttek egy gólra a kék – fehérek, de egyenlíteni vagy fordítani nem tudtak.

A Tatabánya Carbonex csapta szombaton 18 órától a Mezőkövesd együttesét fogadja bajnoki mérkőzésen, a Földi Imre Sportcsarnokban.