Kettő góllal jobb volt a Carbonex!
2010. augusztus 15.
25 – 23 – ra legyőzte a Pick – Szegedet a Tatabánya Carbonex csapata, a Grundfos Kupa harmadik játéknapjának első mérkőzésén. Az ötödik – hatodik helyért lejátszott találkozón 10 – 10 – es félidő után, fantasztikus hangulatú, nagyon szoros mérkőzésen győztek a tatabányai fiúk.

Az első félidő 16. percéig vezetett a Carbonex, ám egyenlíteni és fordítani tudott a Szeged. Szente hetest fogott, Harsányi és Kekezovic pedig büntetőt rontott. Lele Ákos utolsó másodpercben szerzett góljával lett 30 perc után 10 – 10.

A második játékrészben is maradt a fej – fej melletti küzdelem. Egy – két alkalommal a Szeged ugyan átvette a vezetést, de nem tudták megtartani előnyüket. Az utolsó percekben is nyitott volt még az ötödik hely sorsa. A 29. – 30. percben aztán bebiztosította a győzelmet a Carbonex. Ezzel a győzelemmel a tatabányai fiúk szerezték meg az ötödik helyet.

Szegedi gólszerzők: Beocanin 7, Balaz 3, Zubai 1, Törő 5, Stranovsky 3, Sulc 2, Butenko 1, Lékai 1

Tatabányai gólszerzők: Diaz 5, Halász 2, Kekezovic 4, Kiss Á. 4, Nagy 2, Harsányi 2, Tomas 1, Lele 2, Pordán 2, Sutka 1

Debre Viktor: - Egy érdekes mérkőzés volt. Szerintem már az összeállítás is mindenkit meglepett az elején. Próbáltunk, olyan játékosoknak is lehetőséget adni, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Úgy érzem, hogy összességében jól jöttünk ki ebből a meccsből. Láttuk, hogy voltak holtpontjaink, de úgy érzem, hogy egy jó Szegedet sikerült legyőznünk.

Kiss Ádám: - Szerintem az egész csapat odatette magát. Van, akinek jobban sikerült, van akinek gyengébben. Egy csapat vagyunk, a győzelem és a vereség is közös. Szerintem ez a torna nagyon jó. Nagyon jó és kemény ellenfelekkel játszhattuk. Szerintem a mostaninál jobb formánk lesz, a bajnoki rajtra még jobbak lehetünk. Jó volt látni a nagy csapatokat játszani.

Szente Gábor: - Tegnap elrontottuk a végjátékot, ezért ma megpróbáltunk jól játszani. Volt egy kis hiányérzetünk, hogy nem nyertünk még a tornán. Ezen a Szeged elleni meccsen volt egy kis rivalizálás, figyeltük egymást, hogy melyik játékos, hogy játszik. Szerintem ma rászolgáltunk erre a győzelemre. Úgy érzem, hogy ez már egy NBI – es Pick – Szeged – Tatabánya mérkőzés volt. Megpróbálunk természetesen még jobbak lenni, mire elkezdődik a bajnokság.

Harsányi Gergely: - Szerettem volna már az első meccsen is játszani. Örülök neki, hogy sikerült megvernünk a Szegedet. Nagyon örülök, hogy részese lehetek egy ilyen nagyszabású tornának, mint amilyen ez a mostani Tatabányán. Nagyon jó meccsek voltak és vannak ezen a tornán. Futnak, harcolnak, erőszakosak, hatvan percen keresztül hajtanak, nem adják fel. Nagyon hasznos volt nekünk ez a torna, még akkor is, ha nem tudtunk előkelőbb helyen végezni.