GRUNDFOS – TATABÁNYA KUPA: PÉNTEK
2010. augusztus 13.

Véget ért az első mérkőzés a Grundfos – Tatabánya Kupán. A Pick – Szeged a Chambery savoie Handball csapatával találkozott.

A mérkőzésen végig fej – fej mellett haladtak a csapatok. Az első harminc perc után 16 – 15 volt az állás. A folytatásban sokáig döntetlen közeli volt az állás. A végén a franciák nyertek két góllal, 28 – 30 – ra.

Szegedi gólszerzők: Herbert 1, Bajorhegyi 4, Beocanin 2, Balaz 3, Katzirz 2, Törő 3, Stranovsky 5, Sulc 5, Butenko 3.

Chambery gólszerzői: Busselier 1, Barachet 5, Nocar 1, Roine 2, Savrina 2, Basic 2, Paty 4, Massot 4, Detrez 5.

A találkozó ideje alatt Katzirz Dávid megjárta a kórházat is. Úgy tűnt a vádlija szakadt el, de az ultrahangos vizsgálatnál kiderült, szerencsére szakadás nincs. A mérkőzés második felében Zubai Szabolcs válla is megsérült. Rá is vizsgálat vár.

A Grundfos – Tatabánya Kupa következő mérkőzése 12 órától a Banik Karvina – Bjerringbro - Silkeborg összecsapás lesz.

Döntetlen a második találkozón

26 – 26 – os döntetlennel ért véget a Grundfos – Tatabánya Kupa második mérkőzése. A Karvina és a dán Silkeborg izgalmas, kemény mérkőzést játszottak. A találkozón szinte végig a Karvina irányította a játékot. Az első 30 perc után 11 – 10 volt az állás. A második játékrészben aztán 3 – 4 gólos vezetést is „összehozott” a cseh csapat. A 20. perc környékén azonban megkezdte a felzárkózást a Silkeborg. Harcos, kemény csatában 22 másodperccel a találkozó vége előtt sikerült megszerezni az egyenlítő találatot.

Banik Karvina gólszerzői: Vanco 2, Sliwka 8, Chudoba 4, Hantak 4, Kruzik 1, Mrozek 2, Petrovszky 2, Kalous 2

Bjerringbro – Silkeborg gólszerzői: Kozomara 1, N. Nilsen 5, M. Nilsen 1, Kirkegaard 2, Madsen 1, Back 2, Amle 5,Hamandic 1, Petersen 9

A mérkőzés ideje alatt a térdét fájlaló Mikler Rolandot, és a vállsérülést szenvedett Zubai Szabolcsot is megvizsgálták a kórházban. Egyiküknek sincsen komoly sérülése.

A Grundfos – Tatabánya Kupa fél ötkor Lemgo – Pick – Szeged mérkőzéssel folytatódik.

Nyolc góllal jobb volt a Lemgo

A Lemgo – Szeged összecsapás volt a Grundfos – Tatabánya Kupa első játéknapjának harmadik mérkőzése. A németek 19 – 14 – es félidő után 35 - 27 – re nyertek.

A találkozót végig a Lemgo irányította. Már a 15. percben 4 góllal vezettek. A szegedieknél pályára lépett a délelőtti három sérült közül kettő, Mikler és Zubai is.

A Lemgo gólszerzői: Ilyés 2, Smoler 7, Bechtloff 3, Datukashvili 3, Glandorf 4, Theuerkauf 8, Kehrmann 1, Liniger 5, Scheider 1, Haesen 1

A szegedi gólszerzők: Herbert 1, Bajorhegyi 1, Beocanin 9, Zubai 3, Törő 4, Stranovsky 2, Sulc 3, Butenko 4

A Grundfos kupa következő mérkőzése, a Carbonex – Silkeborg találkozó lesz, fél hetes kezdéssel. A találkozón derékproblémái miatt Harsányi Gergely biztosan nem lép pályára.

Döntetlen a Silkeborg ellen

30 – 30 – as döntetlennel ért véget a Grundfos – Tatabánya Kupa utolsó mérkőzése, a Silkeborg – Carbonex találkozó. A tatabányai fiúk végig partiban voltak neves ellenfelükkel. A Sportcsarnokban hatalmas hőség és jó hangulat várta a csapatokat.

Az első 30 perc után 14 – 17 – re vezettek a tatabányai fiúk. A második félidő utolsó tíz percére elfáradtak, a Silkeborg először egyenlített, majd a vezetést is átvette. Kiss Ádám utolsó percben szerzett hétméteres góljával, azonban döntetlenre mentett a Carbonex a találkozót.

Silkeborg gólszerzői: Kozomara 1, N. Nielsen 1, M. Nielsen 2, Kirkegaard 3, Toudaml 7, Back 6, Amle 2, Kristiansen 4, Hamandic 3.

A Carbonex gólszerzői: Diaz 4, Halász 7, Kekezovic 7, Kiss 2, Nagy 3, Urban 3, Lele 1, Pordán 2, Dénes 1