Élő közvetítés: Elődöntő II. Carbonex KC - Szeged (30-32)
2010. április 25.
Élő közvetítésünkkel Tatabányáról, a Földi Imre Sportcsarnokból jelentkezünk, ahol a Tatabánya Carbonex KC a BB Liga elődöntőjének második fordulóját fogja vívni a Pick Szegeddel. A két győzelemig tartó harc első fordulójában a Szeged éppen csak 1 góllal, rettentő nyögvenyelősen tudta csak megverni a remek formában lévő Carbonex KC-t.

A Tisza-partiak helyzetét azóta tovább bonyolítja, hogy két húzó emberükkel komoly gondok adódtak: Milorad Krivokapics mélyvénás trombózis miatt egyenlőre kidőlt a sorból, illetve Katzirz Dávid is bordarepedéssel küzd. Természetesen a bányászok élete sem "habos torta", hiszen Kocsis Csabi, Szabó Gyuri és Székely István továbbra is csak lábadoznak. Mégis, ha hazaiak ma is jó formában lesznek, meglehet, hogy kierőszakolhatják az újabb szegedi látogatást. HAJRÁ TATABÁNYA, HAJRÁ CARBONEX KC!!

Nyert a Szeged, Gratulálunk nekik! Ezzel eldőlt, hogy a Carbonex KC a Dunaferrel fog megmérkőzni a 3-4 helyért. A következő mérkőzésünk május 9-n lesz itthon.

60. perc - gól Stranovsky-tól, majd egy sikeres büntető Harsányitól... és ezzel vége a II. félidőnek. 30-32

59. perc - sikeres büntető Harsányitól. 29-31

57. perc - sikeres büntető a Zvizej-től. 28-31

56. perc - újabb gól Stranovsky-tól. 28-30

55. perc - Szundi menti a menthetőt.

54. perc - Vadkerti góljával a tiszaiak átvettét a vezetést. 28-29

53. perc - Stranovsky góljával egyenlít a Szeged. Dénes János megsérült, egyenlőre nem tudja folytatni a játékot. 28-28

52. perc - a játékosok közt nagyon kezdenek elszabadulni az indulatok. Két perces kiállítás Kiss Ádámnak. Mindkét oldalon két emberes hátrány van.

51. perc - gól Serfel Roland. Mindkét csapatnak egy-egy kétperces kiállítás. Sikeres büntető a Szegedtől. 28-27

50. perc - Szundi megint véd.

49. perc - Dénes János töri meg a közel 10 perces Carbonex gólcsöndet, ezzel megint vezetnek a bányászok. 27-26

48. perc - Andjelkovics góljával újra egyenlít a Szeged. A bányászok kikérték az idejüket. 26-26

45. perc - és megint csak Szundi menti meg a helyzetet. Halász Máté sérülés miatt egyenlőre nem tudja folytatni a játékot.

44. perc - Szundi megint véd.

43. perc - gól Nenadics, ezzel már csak egy gólra apadt a bányászok előnye. 26-25

41. perc - újra Zvizej. 26-24

40. perc - gól Zvizej. 26-23

39. perc - gól Halásztól és Ivo Diaztól is. 26-22

38. perc - Szundi megint csak véd.

37. perc - sikeres büntető dobás Zvizej-től, majd szinte rögtön azonnal egy újabb gól Stranovsky-tól. 24-22

36. perc - fantasztikus gól Harsányitól. 24-20

35. perc - Szundi ma egyszerűen remekel. Gól Nagy Tamás. 23-20

34. perc - két gól a Szegedtől: először Nenadics, majd Stranovsky. 22-20

33. perc - gól Zvizej-től. Két perc kiállítás Nagy Tamásnak. Újabb gól Kanyó Ádámtól. 22-18

32. perc - Szundi megint csak véd és véd.

31. perc - az első támadás Halász Máté azonnal gólra is váltja, de gól Kanyó Ádámtól is. 21-17

19:18 - elkezdődött a II. félidő: az első támadás a bányászoké.

19:09 - vége az I. félidőnek: a két csapat fantasztikusan játszik. A Carbonex KC 2 gólos előnyben van, de semmiképpen sem dőlhet kényelmesen hátra, mert az egyértelműen látszik, hogy a Szegednek vannak még tartalékai és nem lefutott a meccs.

30. perc - két gól a Szegedtől, mindkettő Zubai-tól. 19-17

29. perc - gól Sutka Norbert. 19-15

27. perc - először kapufa, majd egy sikeres gól a Szegedtől. Gól Ivo Diaztól is, ezzel maradt a 3 gólos bányász előny. 18-15

26. perc - gól Harsányi. 17-14

25. perc - gól Kanyó Ádám. Két perces kiállítás a Szegednek. 16-14

24. perc - Halász Máté azonban gyorsan egyenlít. Nagy Tamás megsérült, de szerencsére tudja folytatni a játékot... sőt egy góllal azonnal revánsot is vesz. 15-14

23. perc - Herbert Gábor góljával átvette a vezetést a Szeged. 13-14

22. perc - Zubai góljával megint egyenlít a Szeged, de gól szerez Nagy Tamás is, végül megint csak egyenlít a Szeged. 13-13

21. perc - Kanyó Ádám kér percre kiállítva.

20. perc - Kanyó Ádám töri meg a bányászok gólcsendjét. 12-11

19. perc - egy fantasztikus labdafogás Ivo Diaztól, ám mégis csak Zvizej góljával egyenlít a Szeged. A Carbonex KC kikérte az idejét. 11-11

18. perc - Szundi remekül véd.

17. perc - gól Zvizej. Két perces kiállítás Halász Máténak. Megint csak gól a Szegedtől. 11-10

15. perc - gól Nenadics. Harsányi megint két percre kiállítva. Egy újabb sikeres büntető a Szegedtől. 11-8

14. perc - gól a Szegedtől és újra csak Harsányitól és Ivo Diaztól is. 11-6

13. perc - gól Halász Máté. A Szeged kikérte az idejét. 9-5

12. perc - gól megint csak Harsányi. 8-5

11. perc - gól Nagy Tamás. 7-5

9. perc - sikeres büntető Harsányitól. Harsányit két percre kiállították. Sikeres büntető a Szegedtől is. 6-5

7. perc - gól Oszmajics. 5-4

6. perc - gyönyörű védés Szunditól és még gyönyörűbb gól Dénes Jánostól. Mindkét csapat kapott egy-egy 2 perces kiállítást. Végül Zubai Szabolcs góljával fejezzük be a percet. 5-3

5. perc - gól megint csak Harsányi Gergő. 4-2

4. perc - gól Nagy Tamástól és a Szegedtől is. 3-2

3. perc - Ivo Diaz góljával vezet a Carbonex KC. 2-1

2. perc - gyönyörű védés a bányászoktól.

1. perc - megvan az első gól a Szegedtől Oszmajics tolmácsolásában, de Harsányi azonnal egyenlít. 1-1

18:28 - elkezdődött az I. félidő: az első támadás a Szegedé.

18:18 - megkezdődött a mérkőzés felkonferálása, a játékosok bemutatása.

17:50 - elkezdődött a bemelegítés.

A meccset a SportKulb élőben közvetíti 18:15-s kezdéssel.