Szurkolói támogatással fantasztikus győzelmet aratott a Carbonex!
2010. február 26.
150 – 200 tatabányai szurkoló előtt játszott Kecskeméten a Tatabánya Carbonex csapata pénteken este. A lelkes szurkolótábor fantasztikus hangulatot teremtett és egy gyengébb első félidő után erőt adtak a folytatáshoz kedvenceiknek.

KECSKEMÉT: Shejbal, Nagy L. (kapusok), Csorba 2, Hruscsak 1, Petro 7, Belojevics 3, Szabó P. 13 (5), Varsandán, Dobó, Kalics 1, Gyuris, Skrbics 1, Bíró. Szakmai igazgató: Skaliczki László

TATABÁNYA CARBONEX: Szente, Melus (kapusok), Urbán 3, Harsányi 4 (3), Dénes 1, Szabó Gy., Halász 11, Kanyó, Kocsis Cs. 1, Diaz 1, Nagy T. 2, Kiss Á. 6 (4), Székely 3. Edző: Debre Viktor

Kiállítások: 12, illetve 8 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 9/7

Kontra Zsolt a mérkőzés után elmondta: ezúttal gyengébb volt a kapusteljesítmény, ám így is mindenki odatette a magáét. Az első félidőben gyengébb játékot mutattak a tatabányai fiúk. A játékrész vége előtt azonban pályára lépett Ivo Diaz és az ő jelenléte egy kis pluszt adott a játékhoz. Az első félidő végén 13 – 12 – re vezettek a hazaiak.

A második játékrész elején aztán alig pár perc alatt egyenlítettek, majd fordítottak a kék – fehérek. Felvette szokásos ritmusát a Carbonex és negyed órával a mérkőzés előtt már magabiztosan, 3 – 4 góllal vezettek Halászék.

A végén 32 – 28 – as tatabányai győzelemmel zárult a rangadó.

Kontra Zsolt hozzátette: a Carbonex csapatában sokkal több volt a jó egyéni teljesítmény. A közönség támogatása is hatalmas erőt adott a fiúknak.

A legeredményesebb tatabányai Halász Máté volt, a maga 11 góljával. Kiss Ádám hatszor volt eredményes, négyszer büntetőből. Harsányi Gergely 4, Székely István és Tomas Urban 3 - 3, Nagy Tamás 2, Ivo Diaz, Kocsis Csaba és Dénes János 1 – 1 gólt szereztek.

Tomas Urban kétszer is hatalmas ütést kapott a gyomorszájára, de a szélső szerencsére jól van.

A Carbonex győzelme talán még értékesebb annak tudatában, hogy a PLER három góllal megverte a Dunaferrt, ugyancsak péntek este.

A Tatabánya Carbonex csapata a hét végi pihenő után hétfőn újra kezdi a munkát. A következő, Csurgó elleni mérkőzés is nagyon fontos lesz.