7 gólos győzelem a Presov ellen
2010. február 17.
TATABÁNYA CARBONEX - TATRAN PRESOV 32-25 (14-13)

TATABÁNYA CARBONEX: Szente, Melus 1 (kapusok), Kanyó 1, Halász 4, Dénes 2, Nagy T. 4, Harsányi 4 (1), T. Urban 2, Kányai, Diaz 4, Kocsis Cs. 3, Kiss Á. 5 (3), Sutka, Székely 2 (1). Edző: Debre Viktor

TATRAN PRESOV: Krupa, Kopcak (kapusok), Mikéci 4, Marusák, Géczi, Dudas 2, Mazur 4, Antl 8 (2), Mazar 2, Radcenko 1, Tumidalsky 1, M. Urban, Kristopans 2, Babjak 1. Edző: Rastislav Trtik

Kiállítások: 6, ill. 6 perc Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2

Egy gyengébb első félidő után, nagyobb iramra kapcsolt a Tatabánya Carbonex együttese. 14 – 13 – as félidő után 32 – 25 – re nyertek a tatabányai fiúk. Visszatért a kék – fehérekhez térműtétje után Ivo Diaz és Kocsis Csaba is. Sőt, a kapus Mihal Melus is gólt tudott szerezni.

Debre Viktor: - Egy nagyon jó csapatot győztünk le, nagyon jó játékkal. Az az igazság, hogy ha az első félidőben úgy játszottunk volna, mint a másodikban, akkor úgy hívnának minket, hogy Veszprém és nem a negyedik helyért hajtanánk, hanem az elsőért. De ez nem így van…. Az első félidőben voltak gondjaink, nagyon nehezen álltunk át öt egyes védekezésről hatos falra. Cserélgettünk is és nem igazán találtunk fel magunkat. Volt a Presovnak egy 6 – 0 – ás periódusa, ami nem igazán hízelgő ránk nézve. Aztán a fiúk összeszedték magukat, feljavultunk védekezésben és támadásban is. A végén már örömkézilabda volt, szerintem.