Fantasztikus hajrával nyert a Carbonex!
2009. december 16.
FTC – Tatabánya Carbonex KC 28 - 33 (17 – 14)

Megvan a továbbjutás!

Szerdán este az FTC otthonában játszott Magyar Kupa mérkőzést a Tatabánya Carbonex csapata. Debre Viktor együttese nem kezdte jól a találkozót. Annyira nem, hogy a mérkőzés 45 percében többnyire 4 – 5 góllal a vendéglátók vezettek. Az utolsó 10 percre aztán felpörögtek a tatabányai fiúk. Egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Ezzel a győzelemmel a Tatabánya Carbonex a legjobb nyolc közé jutott a Magyar Kupában!

A találkozó után Kontra Zsolt elmondta: Az első félidőben Ivo Diaz nem játszott, ám a második játékrészben már pályára lépett, hiszen szükség volt a játékára. A találkozó elején talán a hozzá állás nem volt megfelelő, de a végére rendeződtek a fejekben a dolgok.

A technikai vezető hozzátette: egyik fél sem volt megelégedve a játékvezetéssel. A Fradi többször sportszerűtlen játékkal próbálta legyőzni a Carbonexet, és ehhez a játékvezetők is partnerek voltak. Gál Gyula például akkor kapott hatalmas ütést, amikor nem is volt nála a labda. A válogatott játékos szeme szinte azonnal bevérzett. A találkozó utolsó 20 percében aztán színvonalas kézilabdát láthattak a szurkolók.

A tatabányai gólszerzők: Halász 6, Székely 6 (3), Diaz 6, Gál 3, Nagy T. 3, Kiss Á 2, Serfel 2, Kocsis 2, Szabó Gy. 1, , Kanyó Á. 1, Dénes J. 1.

Debre Viktor: - Nagyon keményeket edzettünk a héten, talán ez a lényege. A második félidőben nagyon feljavultunk. Nagyon örülünk a győzelemnek és a továbbjutásnak.

A Tatabánya Carbonex csapata vasárnap 18 órától idei utolsó bajnoki mérkőzését is éppen az FTC ellen játssza a Földi Imre Sportcsarnokban.