Magyar győzelem a Pannon Kupa 1. napján
2009. november 20.
Telt ház volt a Földi Imre Sportcsarnokban, csütörtökön. A Tatabánya Carbonex szervezésében itt rendezték a Pannon Kupa egyik játéknapját. A lengyel női kézilabda válogatott az ukránokkal, a magyar lányok a hollandokkal csaptak össze. Az első mérkőzésen Lengyelország és Ukrajna legjobbjai csaptak össze.

Az első félidőben 3 gólos előnyre tettek szert az ukránok (12-15), ám a második félidőben a lengyelek egy erős hajrával 24-23-ra alakították az eredményt, és az utolsó percben egyenlítettek.

LENGYELORSZÁG-UKRAJNA 25-25 (12-15) Tatabánya, játékvezetők: Andorka, Hucker.

LENGYELORSZÁG: Jurkowska, Mienko (kapusok), Byzdra 2, Glen 1, Gunia 2, Jaszczuk 2, Kocela, Kucinska, Kulwinska 3, Leskiewicz 1, Lisewska 3, Pielesz 2, Sadej 1, Stachowska, Szwed 2, Szyszkiewicz, Waga 2, Wilamovska 4, Wojtas. Szövetségi kapitány: Krzysztof Przybylski.

UKRAJNA: Csukno, Tyimosenkova, Viszotszka (kapusok), Boklascsuk, Borscsenko, Glibko 1, Gorilska 1, Ljapina 1, Manaharova 5, Nyikolajenko 5, Pidpalova 9, Simkuijte 1, Szapronyenko, Trebuhova, Tszibulenko 2, Vascsuk. Szövetségi kapitány: Leonyid Jevtusenko.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3.

A második mérkőzésen Magyarország és Hollandia válogaatottja találkozott. A  magyar csapat hullámzó teljesítménnyel győzni tudott, a szurkolók nagy örömére. A mérkőzés során Vincze Melinda kézközépcsonttörést szenvedett, ezért biztos, hogy nem tud részt venni a kínai világbajnokságon.

MAGYARORSZÁG-HOLLANDIA 27-25 (16-13)

Tatabánya, játékvezetők: Horváth, Marton.

MAGYARORSZÁG: Herr O., Triffa (kapusok), Balogh Ba. 2, Bódi 1, Bogdanovics, Bulath 3, Kovacsics 5, Orbán Ad., Szabó V. 4, Szekeres, Szucsánszki 6 (5), Tomori 2, Tóth K., Tóth T. 1 (1), Vincze 1, Zácsik 2. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

HOLLANDIA: Van der Wal, Burrekers 1, (kapusok), Abbingh, Bont 4, Deen 3, van Dort, Galouza, Goos, van der Heijden 4, Hilster, Lamein 4 (2), Roelofs, Snelder 3, van der Wissel 6 (3). Szövetségi kapitány: Henk Groener.

Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 6/5.