Utolsó edzőmérkőzésén kikapott a Carbonex KC
2009. augusztus 24.
Fáradtan érkezett a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga kezdetére készülő Tatabánya-Carbonex KC utolsó edzőmérkőzésére, a szlovákiai Érsekújvárra. Ivo Diaz nem szerepelt a felkészülési találkozón, de a bajnoki rajton természetesen ott lesz. Dénes János még a Balatonfüred elleni összecsapáson szenvedett nyaksérülést, ezért nem léphetett pályára.

Tartalékosan is eredményesen kézilabdázott megyeszékhelyünk együttese a rendkívül meleg teremben. A tizedik percben Iváncsik Ádám térde – nem az operált – megsérült, remélhetőleg harcra kész lesz csütörtökön. Az első játékrészt a vendégek nyerték meg 15-14-re. A második felvonásban is szinte végig a Carbonex vezetett, de az utolsó negyed órában a játékvezetők érdekes, a vendéglátónak kedvező ítéleteket hoztak, 32-30 lett a vége.

A találkozón Czérna védte a Tatabánya kapuját, sok labdát fogott, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott. A bírók jóvoltából olyan meccset veszített el a Debre Viktor–Kanyó Antal edzőpáros vezette gárda, ami nyernie kellett volna. A felkészülést mindenesetre jól szolgálta a meccs, melyen Halász kiemelkedett gólerős játékával.

Érsekújvár – Tatabánya 32-30 (14-15)

Tatabányai gólszerzők: Halász 11, Urban 5, Serfel 4, Székely, Kocsis, Kiss Á. 3-3, Kanyó Á. 1.