Becsülettel helytállt a Carbonex a bajnok otthonában
2009. augusztus 28.
A bajnok Veszprém otthonában nagyszerű közönség fogadta a kéziseket. A Tatabányából hiányzott a három sérült, Iváncsik Ádám, Nagy Tamás és Dénes János. Az első tíz percben nem tudott meglépni ellenfelétől a házigazda, Székely góljával 5-4 volt az állás.

A folytatásban Ivo Diaz, az egykori veszprémi kedvenc nehezítette meg a hazai védők dolgát, sorra harcolta ki a szabaddobásokat, hétmétereseket. Valamelyest nőtt az MKB előnye, 10-5 állt az eredményjelzőn, de a félidő hajrájában Halász találatát követően megint csak kettő volt közte, 13-11, aztán a szünetig Sulic még eredményes volt.

A pihenő után Fazekas váltotta Pericet a veszprémi kapuban, Kocsis avatta fel, 16-12. Kezdett belelendülni a vendéglátó, a másik oldalon az NB I-es újonc Basky Szabolcs megszerezte első gólját az első osztályban, 18-13. Nagyszerű kapusteljesítményének is köszönhette a Veszprém, hogy jelentősre duzzadt előnye, az ötvenedik perchez közeledve kialakult a közte tíz, ami meg is maradt a lefújásig.

Kanyó Antal: – Az első játékrészben nagyon szépen tartottuk magunkat, akár szorosabb is lehetett volna a félidő. Harminc percen keresztül fel tudtuk venni a rendkívül megerősödött Veszprém ritmusát. Ivo Diaz jelenléte sokat számított, vele harcosabb volt a játékunk. A célunkat elértük, becsülettel helytálltunk.